7 нови попълнения в "Локомотив" Мездра за предстоящия сезон

Снимка: Павел Петров

"Локомотив" Мездра картотекира в Зоналния съвет на БФС - Велико Търново 17 футболисти за предстоящия сезон в Северозападната Трета лига. Сред тях са 7 нови попълнения. Допълнително в Областния съвет на БФС - Враца ще бъдат картотекирани 6-ма юноши, които ще играят и при мъжете.Старши треньорът Николай Нинов ще разчита  през есенния дял от спортно-състезателната 2021/2022 г. на вратарите: Кристиян Дяков (28 г.) и Никълъс Петров (16 г.); защитници: Генади Петров (34 г.), Васислав Димитров (31 г.), Митко Красимиров (30 г.), Давид Стоянов (23 г.), Злати Томов (22 г., ОФК "Правец"), Мариян Кусев (20 г., "Спартак" Пловдив), Вилямс Валериев (18 г., "Ботев" Враца) и Християн Елисейски (16 г.); халфове: Милен Василев (33 г.), Радослав Зарев (33 г., "Козаро" - Ботевград), Николай Генов (28 г.), Владимир Найденов (26 г.), Гроздан Илиев (23 г.), Пламен Валериев (28 г., "Първа атомна" Козлодуй), Петьо Петков (20 г., "Партизан" Червен бряг), Никола Цолов (17 г.), Паоло Петков (17 г.) и Томислав Костадинов (17 г.); нападатели: Ивайло Златев (23 г., ОФК "Правец"), Методи Янков (20 г.) и Светослав Бонев (16 г.).

Следващата седмица в отбора най-вероятно ще бъдат привлечени още няколко нови попълнения. Шампионатът в Северозападната Трета лига стартира на 7 август. В първия кръг ОФК "Локомотив" Мездра гостува на ОФК "Павликени", във втория на 14 август приема ОДК "Академик" Свищов, а в третия на 21 август излиза на "Пещера" Галата.

През този сезон съставът на групата е намален от 18 на 17 отбора. Есенният дял от първенството ще приключи на 27 ноември.

"Локо" Мездра допусна тежка загуба от лидера в класирането

„Локомотив” Мездра претърпя тежка загуба у дома от „Локомотив” Горна Оряховица с 0:4 в срещата от 11 кръг на Северозападната Трета лига. Гостите явно бяха по-класният отбор и не дадоха шанс на мездренчани. Янислав Цачев наниза два гола в 5-ата и 24-ата минути през първото полувреме. След почивката Георги Колев в 53-тата мин. отбеляза за 0:3, в..

публикувано на 17.10.21 в 15:54

Вихър /Николово/ оглави четвърта дивизия в Монтана

Вихър /Николово/ излезе начло във временното класиране на четвърта монтанска футболна дивизия. Това стана възможно, след като вихърци спечелиха с 4:3 дербито с Бойчиновци от 7-ия кръг, играно на терена с изкуствена настилка в парк „Огоста” в Монтана. До почивката на два пъти бившият капитан на Монтана Венци Иванов вкара във вратата на Бойчиновци. В 32-та..

публикувано на 17.10.21 в 14:49

Монтана търси задължителна победа срещу Ботев ІІ

Монтана ще гони трите точки в домакинската среща срещу дубъла на Ботев /Пловдив/. Мачът от 13-ия кръг на Втора лига е, в понеделник, от 17.30 часа. Наставникът на монтанци Светлан Кондев има проблеми със защитата. Капитанът Иван Михов продължава да се възстановява от операция на коляното. Болки в коляното от преди две седмици продължават да..

публикувано на 17.10.21 в 14:44

Левски /Лом/ с тежка загуба в Добрич

Левски 2020 /Лом/ загуби с 0:3 гостуването си на Добруджа /Добрич/ в среща от 13-ия кръг на Втора лига. Негативният резултат остава на дъното тима от крайдунавския град. За Добруджа два пъти точен бе Адриян Димитров до почивката, а през втората част се разписа Рангел Абушев, който през миналия сезон рита за ломчани. В петък Левски гостува на Марек..

публикувано на 17.10.21 в 14:42

Монтана надигра Славия, чака Целе

Баскетболистките на Монтана започнаха с победа новия шампионат на България. В зала „Младост” момичетата на треньорите Мануел Марков и Николай Господинов се наложиха с 89:47 точки над Славия /София/. Победата бе предрешена имайките се в предвид класите на двата тима. След първите 10 минути домакинките водеха с 26:12 точки. На почивката преднината им стана..

публикувано на 17.10.21 в 14:40

"Ботев" падна и от "Пирин"

Пирин победи Ботев с 3:1 в мач от Първа лига и задълбочи кризата при врачани. Успехът помогна на тима от Благоевград да се отлепи от дъното. Пирин започна по-остро мача и доведе до напрежение в наказателното поле на Ботев в първите 3 минути, но до сериозно положение така и не се стигна. Врачани опитаха да отговорят с хубава атака в 5-ата минута, но..

публикувано на 17.10.21 в 14:38

"Бдин" Видин би с 4:0 дубъла на "Ботев" Враца

Отборът на "Бдин" Видин не срещна трудности и с лекота победи с 4:0 "Ботев" Враца II в среща от 11 кръг на Северозападната Трета лига. Видинчани започнаха мача без трима от титулярите си. Заради контузии срещата пропуснаха братята Валдемар и Брайан Стоянови и защитникът Стефан Стефанов. Въпреки тежкия терен, мъглата и дъжда, който валя през голяма..

публикувано на 16.10.21 в 19:13