"Ботев" падна и от "Пирин"

Снимка: fcpirin.com

Пирин победи Ботев с 3:1 в мач от Първа лига и задълбочи кризата при врачани. Успехът помогна на тима от Благоевград да се отлепи от дъното.

Пирин започна по-остро мача и доведе до напрежение в наказателното поле на Ботев в първите 3 минути, но до сериозно положение така и не се стигна. Врачани опитаха да отговорят с хубава атака в 5-ата минута, но Чавдар Ивайлов не успя да достигне до топката при извеждащо подаване от страна на Бабунски.

В 13-ата минута Брахими проби отляво и подаде на Станоев, който стреля директно от дъгата на наказателното поле, но неточно. В следващите минути отново Пирин оказваше по-голям натиск пред вратата на своя съперник, а гостите залагаха повече на контраатака.

В 30-ата минута добро центриране на Хубчев стигна до Костов, който с едно докосване пусна към Брахими. Седмицата на “орлетата” обаче не успя да достигне до кълбото и се свлече в наказателното поле, но сигнал така и не последва. Минута по-късно пък дойде и лошата новина за Ботев, когато Юлиан Ненов трябваше да бъде заменен заради контузия. На негово място влезе Матеус Казини.

В 32-ата минута Стилиян Николов отправи хубав изстрел от около 22-ия метър, но след рикошет топката премина на сантиметри от страничния стълб.

След последвалия ъглов удар топката бе центрирана към точката за изпълнение на дузпа, а оттам отклонена към откъсващия се зад защитата Занев. Гонсало Виейра обаче задържа бившия капитан на ЦСКА - София, което доведе до преразглеждане на ситуацията с ВАР. След консултации главният рефер отсъди наказателен удар, а Красимир Станоев не сбърка и вкара в 36-ата минута.

Само две минути след като направи дузпата, Виейра се превърна в тотален грешник за своя отбор, като бе изгонен. След грубо влизане в краката на свой съперник, португалецът бе санкциониран с втори жълт картон, съответно червен, и остави своя отбор с 10 души на терена.

В продължението на първата част Антонио Георгиев изравни.

Второто полувреме започна с удар на Христофор Хубчев с глава след центриране от корнер, който обаче не доведе до нищо опасно. В 49-ата минута Брахими стреля опасно от малък ъгъл, но Костов изби. В 57-ата минута Станоев центрира от корнер към близката греда, където Занев засече с глава топката опасно и изкара в аут. Там останаха съмнения, че кълбото се е отклонило в ръката на защитник на врачани, но не последва сигнал. В 61-ата минута Спас Георгиев стреля от воле от дъгата на наказателното поле, но шутът му излезе в аут. 2 минути по-късно Дяков отправи хубав изстрел от границата на пеналтерията, но и този път неточно. Малко по-късно центрирана топка дойде удобна за Брахими, но алжирецът не успя да засече кълбото от воле.

След натиска, който наложи, отборът на Уорън Фийни успя да излезе напред в резултата в 70-ата минута. Тогава Брахими центрира отляво, опитвайки се да намери свой съотборник в наказателното поле, но топката се отклони в Антонио Георгиев и достигна до Преслав Йорданов. Централният нападател успя максимално да се възползва от ситуацията и вкара от близко разстояние за 2:1.

Щурмът на “орлетата” продължи и те успяха да вкарат почти веднага и трето попадение. Грешка край тъчлинията позволи на голмайстора Йорданов да отнеме и да подаде веднага към Станислав Костов. Бившият нападател на Левски бе останал непокрит, навлезе в наказателното поле и с елегантен шут по земя вкара за 3:1.

До края двубоят се доиграваше.

Волейболистите на Монтана победиха с 3:0 "Дея спорт"

Волейболистите на Монтана изместиха от четвъртото място Дея спорт /Бургас/. Това стана възможно, след като в зала „Младост” монтанци биха с 3:0 гейма Дея. Бургазлии са пети след 9-ия кръг на първенството на Супер Волей. Мачът тръгна точка за точка. След серия от 3 точки на Жулиен Георгиев Монтана поведе с 5. До края обрат не стана и..

публикувано на 04.12.21 в 12:20

Монтана с тежък мача у дома

Монтана приема в неделя Марица /Пловдив/. Срещата от 21-ия кръг на Втора лига е от 14 часа. След изтърпяване на наказание в игра за монтанчани се завръща капитанът Иван Михов. След успеха през седмицата с 1:0 над дубъла на ЦСКА 1948 момчетата на треньора Светлан Кондев са амбицирани да продължат успешната си серия и срещу Марица..

публикувано на 03.12.21 в 15:38

"Етър" взе трите точки в Лом след дузпа

"Левски 2020"  /Лом/ загуби с 1:2 домакинската си среща с лидера "Етър" /Велико Търново/ в мач от междинния 20-ти кръг. В 90-та минута „болярите” спечелиха дузпа, която им донесе трите точки. Ломчани пропиляха възможност за гол в 10-та минута, когато Андон Гущеров от воле от границана на наказателното поле прати топката до гредата. В..

публикувано на 03.12.21 в 15:29

Монтана записа седма победа в Адриатическата лига

Монтана победи с 81:68 точки Партизан /Белград/ в среща от 8-ия кръг на Адриатическата лига по баскетбол при жените. Така момичетата на треньора Мануел Марков записаха седма победа и една загуба. Пред вярната си публика в зала „Младост“ срещата започна точка за точка. Партизан успя да поведе с 12:11, но за кратко. Гостенките направиха..

публикувано на 02.12.21 в 07:37

Врачанският Ботев не успя да постигне победа в Пловдив

Врачанският Ботев не успя да постигне победа в 13-и пореден мач и затъна в Първа лига. Тимът, воден от Даниел Моралес, отстъпи с 1:2 на съименника си в Пловдив. Дориан Бабунски вкара почетното попадение за гостите. Националът на Северна Македония вкара и още едно попадение в добавеното време, което беше отменено заради засада. Врачани удариха и..

публикувано на 01.12.21 в 09:05

Ученици от Враца отиват на Световното по автомоделизъм

От 2 до 4 декември в руската столица Москва ще се проведе световно първенство по автомоделизъм. В надпреварата за хибридни модели Horizon Hydrogen Grand Prix ще вземат участие и пилоти от България, а в националния ни тим са включени двама ученици от Враца. Състезателите на  местния Спортно технически моделен клуб Любомир Михайлов и Самуил Кулев,..

публикувано на 30.11.21 в 14:01

Внушителна победа за децата на Прециз

Децата на ДФК Прециз /Монтана/ отнесоха с 6:0 Ботев /Враца/ в отложена среща от първенството на зона „Враца” при U15.  Лъчезар Сибинов се разписа два пъти във вратата на врачани, а по един гол добавиха Стилиян Асенов, Кристиян Евгениев, Петър Тодоров и Михаил Иванов.  „Много съм доволен от представянето на децата”, категоричен бе тренорът на..

публикувано на 30.11.21 в 12:46