Монтана победи с една точка Берое

Снимка: Радио ВИДИН

Баскетболистките на Монтана спечелиха с 83:82 точки гостуването на шампиона Берое /Стара Загора/ в среща от 2-ия кръг на държавното първенство при жените. Това бе първото дерби за двата тима в родния шампионат.
След равностойна игра първата четвърт приключи наравно 22:22 точки. В следващата Берое имаше превес и се оттегли на почивката с преднина от 5 точки - 42:37. След подновяването на играта Берое покачи на 9 точки, но Марая Кинг направи обрат за Монтана, две минути и половина преди края на третия период. След серия от 8:0 монтанчанки поведоха с 67:62 точки пред последните 10 минути. Берое се върна в мача и обърна резултата в своя полза до 71:69. След тройки на Христина Иванова и Санта Монтана дръпна с 80:73 точки. Въпреки усилията Берое не успя за нов обрат и загуби с 1 точка - 82:83. Теодора Динева отбеляа 40 точки за домакинките. За Монтана Христина Иванова бе най-резултатна за успеха на монтанчанки с 25, а Марая Кинг добави 19.

Ето и коментара за мача на наставника на Монтана Мануел Марков:

"Труден мач, но го очаквахме, защото ни се събраха доста мачове с дълги пътувания и е нормално да не сме толкова свежи. не бяхме точно на нивото, което искахме, но хубавото е, че победихме."

В следващия кръг, на 30 октомври, Монтана е домакин на Шампион 2006 /София/.
Преди това на 27 октомври, сряда, монтанчанки гостуват на хърватския Пламен Пожега в мач от 5-ия кръг на Адриатическата лига.

Монтана с тежък мача у дома

Монтана приема в неделя Марица /Пловдив/. Срещата от 21-ия кръг на Втора лига е от 14 часа. След изтърпяване на наказание в игра за монтанчани се завръща капитанът Иван Михов. След успеха през седмицата с 1:0 над дубъла на ЦСКА 1948 момчетата на треньора Светлан Кондев са амбицирани да продължат успешната си серия и срещу Марица..

публикувано на 03.12.21 в 15:38

"Етър" взе трите точки в Лом след дузпа

"Левски 2020"  /Лом/ загуби с 1:2 домакинската си среща с лидера "Етър" /Велико Търново/ в мач от междинния 20-ти кръг. В 90-та минута „болярите” спечелиха дузпа, която им донесе трите точки. Ломчани пропиляха възможност за гол в 10-та минута, когато Андон Гущеров от воле от границана на наказателното поле прати топката до гредата. В..

публикувано на 03.12.21 в 15:29

Монтана записа седма победа в Адриатическата лига

Монтана победи с 81:68 точки Партизан /Белград/ в среща от 8-ия кръг на Адриатическата лига по баскетбол при жените. Така момичетата на треньора Мануел Марков записаха седма победа и една загуба. Пред вярната си публика в зала „Младост“ срещата започна точка за точка. Партизан успя да поведе с 12:11, но за кратко. Гостенките направиха..

публикувано на 02.12.21 в 07:37

Врачанският Ботев не успя да постигне победа в Пловдив

Врачанският Ботев не успя да постигне победа в 13-и пореден мач и затъна в Първа лига. Тимът, воден от Даниел Моралес, отстъпи с 1:2 на съименника си в Пловдив. Дориан Бабунски вкара почетното попадение за гостите. Националът на Северна Македония вкара и още едно попадение в добавеното време, което беше отменено заради засада. Врачани удариха и..

публикувано на 01.12.21 в 09:05

Ученици от Враца отиват на Световното по автомоделизъм

От 2 до 4 декември в руската столица Москва ще се проведе световно първенство по автомоделизъм. В надпреварата за хибридни модели Horizon Hydrogen Grand Prix ще вземат участие и пилоти от България, а в националния ни тим са включени двама ученици от Враца. Състезателите на  местния Спортно технически моделен клуб Любомир Михайлов и Самуил Кулев,..

публикувано на 30.11.21 в 14:01

Внушителна победа за децата на Прециз

Децата на ДФК Прециз /Монтана/ отнесоха с 6:0 Ботев /Враца/ в отложена среща от първенството на зона „Враца” при U15.  Лъчезар Сибинов се разписа два пъти във вратата на врачани, а по един гол добавиха Стилиян Асенов, Кристиян Евгениев, Петър Тодоров и Михаил Иванов.  „Много съм доволен от представянето на децата”, категоричен бе тренорът на..

публикувано на 30.11.21 в 12:46

Елитен арбитър съдийства следващия мач на Левски (Лом)

Елитният съдия Ивелин Занев получи наряд за срещата Левски 2020 /Лом/ - Етър /Велико Търново/ в четвъртък.  Помощници са Калин Киров и Живко Петров.  Четвърти арбитър е Борис Попов.  Мачът от 20-ия кръг е от 14.30 часа.  Двубоят противопоставя лидера в класирането Етър срещу последния Левски от Лом. Болярите имат 43 точки, а левскарите са със..

публикувано на 30.11.21 в 12:40