Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Баскетболният "Монтана" гостува на "Берое" /Стара Загора/

Снимка: Любо Андреев

Девет здрави баскетболистки събра Монтана за гостуването на Берое /Стара Загора/ утре, 22 януари. Дербито на 3-ия кръг на Първата тройка при жените  е от 15.30 часа. Заради болни от коронавирус монтанчанки отложиха срещата с Будучност от Адриатическата лига в сряда. За Берое това ще е първи мач от първата тройка, след отложената среща със Славия. Монтанчанки ще бъдат водени от помощник треньора Николай Господинов.

Медали за каратеки от Монтана

Шест медала спечелиха каратеките на Компас /Монтана/ на силния турнир купа "Алеко" в Свищов. Треньорът Георги Георгиев - Бомбата заведе 9 състезатели. Златен медал спечели о тборът по ката, момичета 2009-2010 г., в състав Сияна Тихолова, Деница Ваньова и Цветина Георгиева. В индивидуалното класиране на ката Сияна Тихолова взе сребро, а на кумите,..

публикувано на 16.05.22 в 17:38

"Седмица на спорта" започна в Мизия

"Седмица на спорта" организират в град Мизия. Поводът е Деня на българския спорт, който се отбелязва на 17 май. Програмата е наситена със събития през цялата седмица и започна от днес, обясни Мариана Маринчова , организатор спортни дейности към община Мизия. "Има различни турнири и забавни игри. Даже имаме и "Расотка със забава", която сме..

публикувано на 16.05.22 в 15:07

Ботев (Враца) трябва да победи Царско село, ако иска да запази мястото си в елита

Ботев /Враца/ играе утре най-важният мач в настоящото футболно първенство. Ако отборът спечели домакинството си срещу Царско село, ще запази шансове и догодина да е в елита. Това обаче ще стане, ако спечели и баража за оставане срещу четвъртия от Втора лига. Ако врачани загубят от „селото“ в понеделник обаче, няма сила, която може да ги спаси..

публикувано на 15.05.22 в 16:20

Борците на Ботев 93 с шест отличия от Букурещ

Борците на Ботев 93 се завърнаха с 6 отличия от участия в два престижни турнира. Врачани спечелиха 4 медала от международния турнир за кадети и кадетки в Букурещ. Надпреварата се проведе през почивните дни в румънската столица. Антонио Христов и Димитър Георгиев спечелиха златните медали в категориите до 55 и 60 килограма. При..

публикувано на 15.05.22 в 16:05

Гол от дузпа донесе равенство на Монтана

Монтана завърши 1:1 като гост на лидера Септември /София/ в мач от 37-ия кръг на Втора лига. Домакините отпразнуваха завърщането си в елита. На три пъти гредите спасиха столичани. В 20-та минута Асен Чандъров откри резултата за тима на Септември. Последва греда на Фудил Идрисс от Монтана. В 62-та минута ударът на Йордан Йорданов бе спрян с ръка..

публикувано на 15.05.22 в 15:45

Футболистите на Пъстрина с победа пред погледа на волейболните национали

Мъжкият национален отбор на България по волейбол изгледа част от срещата Вършец - Пъстрина 2012 /Николово/ от четвърта монтанска футболна дивизия.  Момчетата на треньора Николай Желязков са на лагер в курортното градче.  Пъстрина се наложи с 3:1 над домакините с попадения на Веселин Троянов, Светослав Сашов и Влади Иванов. За вършечани се разписа..

публикувано на 15.05.22 в 15:20

Локомотив (Мездра) не се затрудни срещу съименника си от Дряново

Локомотив /Мездра/ победи Локомотив /Дряново/ с 3:1 в срещата  от 31 кръг на Северозападната Трета лига.  Домакините натиснаха още от началото, но след грешка в защитата гостите поведоха в 23-та мин.с гол на Манолов.  В 42-та мин. Ваньо Иванов изравни за 1:1 след  самостоятелен пробив.   В 44-та мин. юношата Иван Аспарухов удари греда. В 45-та..

публикувано на 15.05.22 в 15:00