Въпреки че изглежда като невъзможна мисия, врачанският Ботев не се е отказал да се бори за оставането си в родния футболен елит.  Малкото точки в актива не дават предимство на тима на Христо Янев, но наставникът и футболистите му гарантираха, че докато..

Иранка ще представя България на Олимпиадата

Кметът на Враца Калин Каменов и народният представител от ГЕРБ Мартин Харизанов помогнаха на иранка да представи България на олимпийските игри в Париж това лято.  Кимия Ализаде ще представя родното таекуондо на най-големия форум на планетата, като тя..

публикувано на 22.04.24 в 12:20

"Монтана" надделя над "Берое" и върна интригата за титлата

Баскетболистките на Монтана взеха една победа във финалните плейофи срещу Берое /Стара Загора/.  В зала „Младост" снощи момичетата на треньора Преслав Пешев бяха доста убедителни и спечелиха със 78:55 точки.  Берое продължава да има аванс от 2 победи..

публикувано на 22.04.24 в 07:05

Победа за Берковица по приложно колоездене в столицата

София бе домакин на първия кръг от републиканския шампионат по приложно колоездене. Участваха деца от Ямбол, Силистра, Етрополе, Градина и два отбора от Берковица. В отборното класиране Берковица зае първите две места, следвана от Силистра, Градина,..

публикувано на 21.04.24 в 16:18

"Локо" Мездра изпусна победата срещу третия в класирането

След като не позволиха да бъдат победени нито от първия, нито от втория в класирането, футболистите на „Локомотив” Мездра в среща от 24 кръг като гости завършиха 1:1 и в Полски Тръмбеш срещу третия „Янтра”. Головете паднаха през първото полувреме,..

публикувано на 21.04.24 в 16:15

"Кула 04" спечели дербито с "Ботев" Грамада

Отборът на Пенко Йончев "Кула 04" победи с 1:0 като гост актуалния шампион ФК "Ботев 1947" Грамада и излезе начело в класирането с 31 точки. Срещата беше от 12-ия кръг на Областната футболна група "Видин". Единственото попадение отбеляза бившият..

публикувано на 21.04.24 в 15:52

"Ком" спечели убедително дербито с "Пъстрина"

Ком /Берковица/ победи с 3:0 у дома Пъстрина /Николово/ в дербито на 17-ия кръг на четвърта монтанска футболна дивизия. Ивайло Тошев даде преднина за берковчани с попадение в 41-та минута. След почивката голове добавиха Юлиян Найденов и Гълъб Герасимов. В..

публикувано на 21.04.24 в 15:46

"Монтана" се препъна у дома

Монтана загуби с 1:3 домакинската си среща от Беласица /Петрич/ от 29-ия кръг на Втора лига. Гостите вкараха головете си след контраатаки, в 67-та минута домакините останаха с 10 души след червен картон на Костадин Илиев. Наставникът Николай Митов пое..

публикувано на 21.04.24 в 15:42

"Ботев" Враца и парламентът завършиха 4:4

8 гола паднаха в контролата, която изиграха в събота във Враца ветераните на Ботев и народни представители от парламента. Мачът беше част от турне на депутатите, в което те поддържат форма. Крайният резултат 4:4 обяснява за интригата на терена, която..

публикувано на 21.04.24 в 15:39

Малките "железничарчета" бият наред

И този кръг момчетата от ДЮШ на „Локомотив” Мездра постигнаха три внушителни победи.   Категорична победа за малките футболисти от Футбол 5 като гост на „Радецки” Козлодуй с 13:1. Голмайстори - Виктор Викторов и Беатрис Стоянова с по 4 попадения,..

публикувано на 21.04.24 в 15:32