На бис - българските музиканти

Време на излъчване:


Всяка събота от 21:10 до 22:00

Водещи


Татяна Иванова
На бис - българските музиканти

Предаването „На бис - българските музиканти“ се излъчва в събота след новините в 21.00 ч. до 22.00 ч. в ефира на Програма „Хоризонт“. Първото му издание е през 2002 година.

В него гостуват изявени български музиканти от различни поколения, които разказват за своята творческа работа, за успехите си по нашите и световните сцени. Често гости на предаването са музиканти, които живеят и работят в чужбина и много рядко виждаме и чуваме у нас. Интервюто с всеки един от тях е съпроводено от негови музикални изпълнения. Някои от тези записи са част от фонотеката на БНР, а други са предоставени специално за „На бис - българските музиканти“ и звучат ексклузивно в радиоефира. Всеки такъв портрет се превръща в лично откровение на музикантите и голяма част от тези разговори стават част от Златния фонд на БНР.

Акцент в „На бис - българските музиканти“ е и темата за популяризирането на българската класическа музика по света.

От есента на 2022 г. в рамките на предаването се излъчва поредицата „Наследниците“, в която се говори за значими български артисти, които вече не са сред нас. В студиото гостуват близки на музиканта, както и негови възпитаници и последователи. Идеята е да се говори за значимите личности не само като за професионалисти, оставили диря в българската култура, но и като хора - с техните навици, характер, възгледи и отношение към света.

Facebook: БНР - На бис - българските музиканти