Новини

Новина

Обстановката в Смолянско се нормализира след дъждовете

понеделник, 16 февруари 2026, 11:31

Обстановката в Смолянско се нормализира след дъждовете

СНИМКА: БТА

Размер на шрифта

Обстановката в Смолянско постепенно се нормализира, след като нивата на реките в региона спадат. В община Неделино днес ще продължи разчистването на затлачени пътища и запушени водостоци. Вече е възстановено електрозахранването на територията на цялата Смолянска област, съобщи заместник-областният управител Андриян Петров.

"Към 18 часа дъждат престана. До полунощ екипи на Пожарната и на общината в Доспат работиха на терен в Барутин да отводняват терен - къща и няколко стопански постройки, заради високото ниво на местната река, което заплашваше да ги залее. Нивото на реката вече е спаднало", каза Андриян Петров.

Днес работата на екипите продължава.

"Последната информация е за паднала 30-метрова подпорна стена в село Змеица. Вчера имаше такава, която падна в село Старцево, община Златоград, и затисна автомобил. От Мадан получихме информация, че нивото на река Арда е спаднало и днес ще може да се преминава по залетия  мост там и връзката с махалата, която беше откъсната, е възстановена", каза още зам.-областният управител на Смолян Андриян Петров.

По публикацията работи: Станислава Георгиева