Спорт Футбол

Новина

Екскапитан на ЦСКА отново в Румъния

вторник, 30 декември 2025, 18:27

Екскапитан на ЦСКА отново в Румъния

СНИМКА: архив

Размер на шрифта

Бившият капитан на ЦСКА Божидар Чорбаджийски направи трансфер отвъд река Дунав. Доскорошният защитник на Ботев Враца премина в елитния румънски Херманщат, информираха официално от клуба.

Договорът на Чорбаджийски с новия му тим е за година и половина - до лятото на 2027-а. Това е вторият му румънски отбор, след като през 2019 година премина под наем от ЦСКА във ФКСБ, с който завоюва Купата на Румъния.

Божидар Чорбаджийски е юноша на ЦСКА, където прекара пет сезона и стигна до капитанската лента. В чужбина е играл за полските Стал Миелец и Видзев Лодз, както и за унгарския Дьошгиор.

През септември 2025 се върна в България, преминавайки в Ботев Враца, за който записа осем мача за първенство. С негова помощ северозападният тим достигна и до четвъртфиналите в Sesame Купа на България.

По публикацията работи: Георги Димитров