Очаквана победа на „Берое Стара Загора“

В среща от поредния кръг на първенството в женската баскетболна „А“ група, първа четворка, „Берое стара Загора“ прие „Славия“ и очаквано спечели със 107:72 точки. В началото срещата започна равностойно, но до края на първата четвърт домакините установиха предимство, от което не отстъпиха до края и тя приключи при резултат 30:15. Втората четвърт бе по-равностойна и на полувремето резултата бе 54:35. След още 10 минути игра резултатът бе 80:58. До края срещата се доиграваше. Гергана Иванова записа 25 точки за победителките. Карина Константинова добави 23. За гостуващия отбор Александра Петрова реализира 19 точки. Ивана Николова добави 16. В следващия кръг е старозагорското дери „Локомотив“ – „Берое Стара Загора“. Двубоят е насрочен за 29 февруари.