Bullgaria në fotografi

Sofja, turistë dhe vendës. Foto: BGNES Varna, fillimi i meremetimit të shumëpritur të njërës prej emblemave të kryeqytetit detar bullgar – godinës së Bankës së dikurshme të Sofjes, ndërtuar para..

Kristalina Georgieva për BNR: Normat e ulëta të interesit favorizojnë rritjen ekonomike

Në një intervistë për programin “Horizont” të Radios Kombëtare Bullgare, drejtoresha e Fondit Monetar Ndërkombëtar zonja Kristalina Georgieva komentoi të ardhmen e Bullgarisë  në Eurozonë dhe shumë çështje të tjera..

Një bullgare u bë vicekampione botërore në biatlon për të rinj dhe të reja

Biatlonistja bullgare Milena Todorova fitoi medalje të argjendtë në 12,5 kilometra në kampionatin botëror për të rinj dhe të reja në Lenzerheide-Zvicër. Todorova 22 vjeçe bëri tre gabime në katër qitjet e..

Bullgaria në fotografi

Varna, “pamje” nga Çezma e Dragonjve drejt portit, i cili që nga sot është i mbyllur për shkak të mjegullës së dendur. Foto: BTA Sofja, Instituti Kulturor Francez. Maratona e video-lojërave të vjetra në..