Станислав Станков взе сребро от Балканиадата

Станислав Станков от варненския клуб Супер спорт спечели сребърен медал на Балканиадата по лека атлетика в румънския град Клуж. Възпитаникът на треньора Руслан Грозданов остана на второ място в дисциплината 110 метра с препятствия с време 14.08 секунди. Станков бяга и в щафетата на България 4 по 100 метра като родният квартет завърши четвърти. Друга варненска представителка - младата Силвия Георгиева от Евър е пета на 3000 метра стипълчейз с време 11:18.96 минути.
Общо 15 медала спечелиха българските състезатели на Балканиадата в Клуж. Приносът на жените беше по-голям с 11 отличия (3 златни, 4 сребърни и 4 бронзови), а мъжете добавиха още 2 сребърни и 2 бронзови медала. С две титли изпъкна Габриела Петрова, която беше най-добра на скок дължина и на троен скок.