Ботев стигна само до 1:1 срещу Монтана

Ботев (Пловдив) стигна само до равенство 1:1 с Монтана в мач от 19-ия кръг на Първа лига.

След нулево първо полувреме гостите откриха резултата в 48-ата минута след бърза контраатака на Александър Башлиев, който центрира за Николай Цонков и той простреля вратаря Георги Аргилашки.

Футболистите на Ботев изравниха резултата в 83-ата минута. Тогава Кевин Янсон намери влезлия като резерва Мишел Еспиноса, който елегантно се разписа за 1:1. Камерунецът носи равенството на пловдивчани във втори пореден мач, след като се разписа и за 2:2 при гостуването на Царско село.

Четири минути по-късно Славчо Шоколаров стреля, но Благой Макенджиев изби топката. Домакините натиснаха, но в първата минута на даденото от рефера четириминутно продължение на редовното време Салиф Сисе стреля с глава в аут от удобна позиция.

В класирането Ботев заема 12-о място с 16 точки, докато Монтана е на десета позиция с 18 точки.