Братята Михаил и Румен Мързакови от Варна - малките големи асове в шахмата

Братята Михаил и Румен Мързакови от Варна, съответно на 13 и на девет и половина години, продължават да печелят медали и да увеличават рейтинга си на наши и международни състезания по шахмат. На последното състезание – националната купа по шах в Шумен, Михаил спечели първо място и златен медал във възрастовата група до 14 години, както и още 78 единици към рейтинга, а Румен се класира на трето място и спечели бронзов медал в групата до 10 годишна възраст. За Михаил Мързаков предстои европейски шахматен турнир в Австрия ,той е спечелил квота за участие и ще представлява, заедно  с други свои връстници България.

Даниела Стойнова разговаря с майката на двамата шампиони Кристина Мързакова, както и с тях, за предизвикателствата и победите: