Me penalti CSKA dhe Llokomotiv vazhdojnë në Ligën e Konferencave

CSKA Sofja dhe Llokomotiv Plovdiv vazhdojnë në raundin e tretë paraprak të Ligës Evropiane të Konferencave. CSKA mundi si mysafir "Liepaja" të Letonisë pas një rezultati 0: 0 në kohën e rregullt dhe në kohën shtesë, dhe me 3: 1 me penalti. Lokomotivi Plovdiv arriti të bëjë të njëjtën gjë kundër skuadrës sllovake Slovácko. Mysafirët bullgarë humbënme 0: 1 në ndeshjen revansh. Pas mungesës së golave në kohën shtesë dhe rezultatit të përgjithshëm 1: 1, Llokomotiv fitoi me 3: 2 pas penaltive.

Në raundin tjetër CSKA përballet me Osijek të Kroacisë. Lokomotiv Plovdiv do të garojë me skuadrën daneze Kopenhagë /København/.

Arda Kërxhali humbi si mysafir nga skuadra izraelite Apoel Beer Sheva me 0: 4 dhe u largua nga Liga e Konferencave me një rezultat total prej 0: 6.


Още от Të dhëna aktuale