Parashikimi i motit për 23 shtatorin

Në mëngjes – me vranësira, pasdreke – me diell

Gjatë ditës së nesërme do të ketë vranësira të ndryshueshme dhe deri në mesditë në vende të izoluara, kryesisht në male dhe rajonet juglindore do të ketë reshje shiu. Pasdite mbi rajonet perëndimore retë do të shpërndahen, dhe deri në mbrëmje mbi pjesët qendrore dhe lindore të vendit do të bëhet e kthjellët. Do të jetë e ftohtë, me temperatura minimale midis 5 ° dhe 10 °, maksimumi - midis 16 ° dhe 21 °.

Mbi malet para mesditës retë do të jenë të rëndësishme, pritet mjegull dhe në disa vende reshje. Më vonë gjatë ditës mbi masivët në Bullgarinë Perëndimore retë do të shpërndahen deri në mot me diell, dhe deri në mbrëmje do të pastrohet në lindje. Temperatura maksimale në një lartësi prej 1200 metrash do të jetë rreth 10 °.
Още от БНР уеб