„Берое“ победи труден противник

В среща от третия кръг на първенството в НБЛ „Берое“ прие „Балкан“ и спечели с 92:87 точки. Старозагорци превъзхождаха съперника си в борбата под коша и демонстрираха по-точен мерник в далечната стрелба. Срещата започна равностойно, „Берое“ поведе, а гостуващия тим успя да поведе. След първата четвърт резултатът бе 20:23. След още 10 игрови минути двата състава се оттеглиха на почивката при 42:49 на светлинното табло. След третата четвърт преднината на „Балкан“ бе от 4 точки при 61:65. В последната четвърт отборът на „Берое“ постигна обрат и след силни изяви на Мартин Сотиров и Александър Янев стигна до крайното 92:87 точки. Обина Олека отбеляза 20 точки за „Берое“, а Антон Кук добави 19. За „Балкан“ Димитър Димитров записа 25 точки. В следващия кръг от първенството възпитаниците на Бойко Миленков ще гостуват на „Черно море Тича“ във Варна. Този двубой е планиран за 1 ноември. Преди този мач „Берое“ ще изиграе две срещи от Балканската лига като гост, най-напред на „Сигал“ Прищина, а след това на „Ибър Рожае“, съответно на 25 и 27 октомври.