ПП-ДБ организират утре нов протест в София

Божидар Божанов

Божидар Божанов

СНИМКА: BNR

Размер на шрифта

"Продължаваме промяната-Демократична България” организират утре нов протест в София - на централния площад "Независимост" от 18,00 ч.

От коалицията съобщават, че демонстрацията ще е под надслов "Няма да освините и тези избори!" Поводът е разглеждането в правната комисия на парламента на два законопроекта за промени в Изборния кодекс.

Съпредседателят на "Да, България" Божидар Божанов отбелязва, че техният проект предлага 100 процента машинно гласуване, а този на подалите оставка управляващи включва "тюрлюгювеч от предложения, направени преди една година".

От доклада става ясно, че управляващите тихомълком са взели решение бързо да прокарат оптичните скенери, твърди Божанов. И добавя, че така Пеевски и Борисов целят да си гарантират купуването и контролирането на гласове.

По публикацията работи: Светлин Божков