Сушат помпената станция в Шумен

понеделник, 16 февруари 2026, 12:25

Сушат помпената станция в Шумен

СНИМКА: Радио Шумен

Размер на шрифта

Възстановено е частично електричеството в Помпена станция 1300 в Шумен. Извършва се изсушаване на водните помпи. След това ще се пристъпи към смяна на спирателния кран, който при хидравличен удар аварира и затова градът е без вода от 16:00 ч. вчера.

Част от съоръженията се разглобяват и се изпращат на фирми, които да ги сушат. Извършват се и ремонти на място, след като е осигурено електричество.

„Екипи са ангажирани да изсушават наводнените електрически компоненти. За целта е необходимо технологично време, защото някои от помпите се разглобяват, за да се изпратят на фирми, които ще извършват част от изсушаването. Други се сушат на място“, каза управителят на ВиК - Шумен Иван Пушкаров.

Специалисти от варненска фирма са направили частична ревизия на електрическите съоръжения.

„Няма поражения и проблеми по съоръженията. Подадено е електричество към компонентите в станцията, за да се провеждат ремонти. Телферът и няколко контакти са стартирали“, каза още Иван Пушкаров.

От водното дружество не се ангажират с време за пускане на водата.

По публикацията работи: Велмира Стефанова