Училището и уменията на бъдещето в Поколението Z

В Поколението Z се връщаме в училището, за да проверим доколко то отговаря на света извън него и в каква степен развива уменията на бъдещето.

Заедно с Катя Василева, автор на епизода, питаме кои са добрите практики, които облагородяват училищната среда. Търсим отговори и на въпроси като какво е важното значение на иновациите в образованието. Както и какви са стъпките за насърчаване на взаимодействието между средното и висшето образование, а също и между образованието и бизнеса.


Участници в епизода:
Александър Чакмаков – директор на Първа английска езикова гимназия
доц. д-р Атанас Георгиев – декан на Стопанския факултет на СУ "Св. Климент Охридски" – едно от топ 300 бизнес училищата в света, част от AMBA (Association of MBAs)
Елена Маринова – лидер с фокус високи постижения в бизнеса, иновациите и образованието, съосновател на Международната олимпиада по изкуствен интелект
Йоан Георгиев – ученик в НПМГ "Акад. Любомир Чакалов", съосновател на платформата EthiCitizen, насърчаваща активното устойчиво и отговорно потребление
22-годишният Лаурин Джон от Германия, прекъснал образованието си за учител по спорт и немски език и в момента трупащ опит, за да работи като журналист (продукция на AMS, Германия)
Даниел Фунериу – министър на образованието в Румъния в периода 2009-2012 г. (продукция на Radio Romania)
Добромир Иванов – изпълнителен директор на BESCO – Българската предприемаческа асоциация



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!