Бразилия с трудна победа над Сърбия преди старта на световното

Бразилия победи Сърбия с 1:0 в контрола преди Мондиала

Домакинът на Мондиал 2014 Бразилия победи Сърбия с 1:0 в последната си контрола преди старта на световните финали. 67 000 зрители изгледаха двубоя на стадион "Морумби" в Сао Пауло. Проверката бе генерална репетиция за "Селесао" преди мача на откриването на Мондиала срещу Хърватия в четвъртък. Тимът на Луиш Фелипе Сколари обаче не убеди с изявите, че е напълно готов да се бори за световната титла.

Бразилците трудно създаваха опасни положения в атака и рядко затрудняваха сериозно вратата на сърбите. Единствения гол в мача отбеляза Фред в 59-а минута. Нападателят получи пас от Тиаго Силва и с удар от десетина метра порази мрежата.

Бразилия владееше инициативата до края на мача, но продължи да изпитва сериозни трудности срещу сгъстената защита на сърбите, а към края от трибуните на стадиона в Сао Пауло дори се чуха освирквания.