Франция очаквано победи Хондурас след два гола на Карим Бензема и един чрез новата гол-лайн технология

Франция-Хондурас

С два гола на Карим Бензема и един гол, признат за първи път в историята на футбола чрез новата гол-лайн технология, отборът на Франция победи Хондурас с 3:0 в мач от пета група на световното първенство по футбол. Мачът започна с тотален натиск на французите и още в първите двадесет и пет минути на два пъти напречната греда спаси хондураския вратар Ноел Валадарес след удари на Блез Матюиди и Антоан Греизман. В 25-та минута бе един от ключовите моменти в мача - при борба за една топка полузащитникът на "петлите" Пол Погба и полузащитникът-ветеран на хондурасци Уилсон Паласиос си размениха ритници и двамата получиха жълти картони. В 44-та минута двамата отново бяха главни действащи лица - Уилсон Паласиос задържа с ръце в наказателното поле Пол Погба и бразилският съдия Сандро Риси бе категоричен - втори жълт и съответно червен картон за Паласиос и дузпа. От бялата точка Карим Бензема бе точен - 1:0 за Франция.
А началото на второто полувреме ще влезе в историята на футбола и на световните първенства. Първият гол в историята на футбола, признат благодарение на новата гол-лайн технология, вече е факт. В 48-та минута на мача Карим Бензема стреля с левия крак, топката се удари в лявата странична греда и се търколи по голлинията. Хондураският вратар Ноел Валадарес, вече плонжирал, улови топката, но след това я изпусна и тя като че ли премина голлинията, след което Валадарес бързо я улови с ръце и плонжира пред голлинията. Бразилският съдия Сандро Риси на базата на гол-лайн технологията посочи центъра на терена - гол, който всъщност е автогол на хондураския вратар Ноел Валадарес. От треньорския щаба на Хондурас бурно протестираха срещу решението на главния съдия Риси, а многобрйните бразилци по трибуните на стадион "Бейра Рио" бурно освиркаха решението на своя сънародник-съдия и може би новите технологии. . .
До края на мача французите, с човек повече на терена, доминираха и в 72-та минута Карин Бензема с точен удар с десния крак отбеляза втория си гол в мача и оформи крайния резултат 3:0 за Франция. Без съмнение нападателят на Реал /Мадрид/ Карим Бензема е играч на мача с двата си гола и с участието си при автогола на Ноел Валадарес, зачетен след използване на новата гол-лайн технология.

Среща от пета група на световното първенство по футбол:
Франция - Хондурас - 3:0
Стадион: Бейра Рио
Зрители: 40 000
Главен съдия: Сандро Риси /Бразилия/
голмайстори: 1:0 Карим Бензема 45 от дузпа, 2:0 Ноел Валадарес 48 автогол, 3:0 Карим Бензема 72