Русия и Република Корея започнаха с равенство участието си на Световното първенство

Русия-Република Корея 1:1
Снимка: bta.bg
Русия и Република Корея завършиха 1:1 в първия си мач на световното първенство по футбол в Бразилия.

Двата отбора започнаха мача предпазливо, но постепенно руските футболисти взеха инициативата и на стадион "Арена Пантанал" все по-често се чуваха скандирания "Росия, Росия!".

Избраниците на италианския треньор Фабио Капело обаче разчитаха предимно на многоходови комбинации и на удари от далечна дистанция, които не носеха особен успех.

Почти в същия стил действаха и футболистите на Южна Корея и пред двамата вратари - Игор Акинфеев на Русия и Чон Сонрен на Южна Корея - бе сравнително спокойно.

В 68-ата минута отборът на Република Корея откри резултата чрез влезлия като резерва Ли Кюнхо, но "заслуга" за това има и
руският вратар Игор Акинфеев. Корейският нападател Ли Кюнхо стреля силно с десния си крак от около 30 метра, в първия момент Игор Акинфеев улови топката с двете си ръце, но след това я изпусна и тя влезе в мрежата - 1:0 за Южна Корея.

Италианският треньор Фабио Капело реагира веднага и на терена се появи нападателят-звезда Александър Кержаков. Точно четири минути след появяването си на терена Александър Кержаков възстанови равенството след продължително разбъркване пред южнокорейската врата и удар от четири-пет метра.

състави
Русия: Игор Акинфеев, Андрей Ешченко, Василий Березуцки, Сергей Игнашевич, Дмитрий Комбаров, Денис Глушаков /Игор Денисов  - 71/, Виктор Файзулин, Олег Шатов /Алан Дзагоев - 58/, Юрий Жирков /Александър Кержаков - 70/, Александър Самедов, Александър Кокорин

Република Корея: Чон Сонрен, Юн Сукин, Ким Инквон, Лин Ин, Хон Чонхо /Хванг Сеокво - 71/, Ку Чачхол, Хан Кукин, Ки Сунюн, Ли Чхунин, Сон Хинмин /Ким Бокюнг - 83/, Пак Чхуин /Ли Кюнхо - 55/.