Холандия победи трудно Австралия с 3:2

Холандия-Австралия 3:2
Снимка: bta.bg

Холандия победи Австралия с 3:2 и с 6 точки вече гледа към осминафиналите на Световното първенство по футбол .

Само за 47 секунди двата отбора си размениха по един гол. В 20-та минута Ариен Робен се освободи от Алекс Уилкинсън в центъра на терена, после в типичния си стил пробяга през цялата половина на австралийците и с точен удар по тревата със силния си ляв крак изпрати топката в мрежата на Мат Райън - 1:0 за Холандия. Това бе третият гол на Ариен Робен на Мондиал-2014.

Австралийците изпълниха център, топката попадна в Матю Леки, който с далечно центриране намери в наказателното поле на холандците Тим Кейхил. Без подготовка 34-годишният Тим Кейхил стреля от воле, топката се удари със страхотна сила в напречната  греда и рикушира в мрежата - 1:1.

В 53-та минута на терена се появи Оливер Бозанич, който с първото си докосване до топката спечели дузпа - Бозанич центрира и Дарил Янмат спря топката с ръка в наказателното поле. От бялата точка капитанът на австралийците Миле Йединак хладнокръвно изчака вратаря Йаспер Силесен да тръгне към единия ъгъл, стреля в другия и направи резултата 2:1 за Австралия.

В 58-та минута капитанът на холандците Робин ван Перси бе изведен зад защитата на австралийците, които очакваха засада, и със силен удар с левия крак възстанови равенството. Това бе третият гол на Робин ван Перси на Мондиал-2014.

В 68-та минута влезлият като резерва Мемфис Депай с удар от около 25 метра изпрати топката в мрежата на Мат Райън - 3:2 за Холандия, който се оказа и крайният резултат в мача.

Състави:
Австралия: Мат Райън, Матю Спиранович, Алекс Уилкинсън, Джейсън Дейвидсън, Райън Макгоуън, Марк Брешано /Оливер Бозанич - 51/, Миле Йединак, Маки Маккей, Томи Оър /Адам Тагърт - 77/, Матю Леки, Тим Кейхил /Бен Халоран - 69/

Холандия: Яспер Силесен, Рон Влар, Стефан де Врай, Бруно Мартинс Инди /Мемфис Депай - 45 плюс 3/, Дейли Блинд, Найджъл де  Йонг, Дарил Янмат, Джонатан де Гузман /Джорджинио Вийналдум - 78/, Ариен Робен, Уесли Снайдер, Робин ван Перси /Джърмейн Ленс - 87/.