Лионел Меси класира Аржентина на осминафиналите

Меси бележи във вратата на Иран
Снимка: bta.bg
Лионел Меси се оказа отново спасител за тима на Аржентина.

Меси вкара единствения гол в мача срещу Иран в добавеното време на срещата с удар по диагонала от 25 метра във вратата на персийците.

Веднага след началния сигнал на Милод Мазич аржентинците,  водени от "четиримата фантастични" Меси, Ди Мария, Игуаин и
Агуеро, започнаха атаки. Иранците се защищаваха на моменти с десет души в своето поле и това им донесе успех през първото
полувреме. В 12-та минута Хавиер Масчерано с отличен пас изведе Гонсало Игуаин пред вратаря на иранците Алиреза Хагиги, който буквално "седна на топката" точно в краката на аржентинския нападател и спаси положението. Малко по-късно - в 23-та минута, иранският вратар отново имаше добра проява, спасявайки с плонж техничен удар на Серхио Агуеро.

През второто полувреме аржентинците отново бяха по-активни, но  за сметка на това иранците имаха по-чисти голови положения, а  веднъж и претенции за дузпа, при това не без основание. В 52-та минута след бърза контраатака и центриране Реза Гочанейхад
стреля с глава след летящ плонж, но аржентинският вратар Серхио Ромеро успя да избие топката.

Така дойде първата минута на продължението след края на мача, когато капитанът и суперзвезда на аржентинците Лионел Меси
първо се освободи с финт от ирански защитник, а после с фалцов удар от около 25 метра със силния си ляв крак изпрати топката в
мрежата на Алиреза Хагиги - 1:0 за Аржентина, победа за Аржентина и класиране на осминафиналите на Мондиал-2014.

съставите:

Аржентина: Серхио Ромеро, Пабло Сабалета, Есекиел Гараи, Маркос Рохо, Федерико Фернандес, Фернандо Гаго, Анхел ди Мария
/Лукас Билиа - 90 плюс 3/, Хавиер Масчерано, Гонсало Игуаин /Родриго Паласио - 77/, Лионел Меси, Серхио Агуеро /Есекиел
Лавеци - 77/.

Иран: Алиреза Хагиги, Пейман Монтадзери, Ялал Хосеини, Амир  Садеги, Мехрдад Полади, Ехсан Хайсафи /Реза Хагиги - 88/, Явад
Некоунам, Андраник Тимотиян, Ашкан Деягах /Али Реза Яханбакш - 85/, Реза Гочанейхад, Масуд Шояеи /Хосро Хеудари - 76/