Германия и САЩ на 1/8 финал за сметка на Португалия

Снимка: FIFA

Германия победи с минималното 1:0 отбора на САЩ и благодарение на този резултат и на приятелството между Йохами Льов и Юрген Клинсман двата тима ще играят на 1/8 финалите. В последния мач в 7-а група Томас Мюлер вкара поредния си гол (4-ти) на световното и се изравни с лидерите в това подреждане Неймар от Бразилия и Меси от Аржентина. Футболистът на "Байерн" (Мюнхен) вкара в 55-ата минута след удар от около 20 метра. Въпреки поражението американците продължават на 1/8 финалите с 4 точки, колкото има и Португалия, но с по-добра голова разлика.

Германците диктуваха събитията на терена, но интересното е, че през първата част не стигнаха до чисто голово положение. На почивката Мирослав Клозе, от когото се очаква рекорд, замени Лукаш Подолски. Европейците стигнаха до гол 10 минути след подновяването на играта - след ъглов удар Мертезакер стреля с глава, Тим Хауърд спаси, но топката попадна в Томас Мюлер, който с изстрел извън наказателното поле вкара единствения гол в мача.