„Дел“ планира да пусне първия си потребителски компютър-таблет в края на 2012 година, което ще отбележи влизането на компанията в крайно нагорещения и непрекъснато нарастващ конкурентен сектор с който вече се сблъска едновремешния й съперник „Хюлет Пакард“.
Едно време доминиращата корпорация основана от Майкъл Дел видя нарастващия дял на таблетите и смартфоните, които привличат потребителите и ги отдалечават от персоналните компютри. Дел обаче се поучи от бързината на конкурентни фирми и сега разбира по-добре как потребителите оценяват „екосистемата“ на таблета, толкова колкото и на хардуеъра.
Тексаската компания, която постоянно губи позиции в в световните продажби на компютри, упорито се опитваше да наложи насочения към предприемачите „Стрийк“ таблет. Сега планира по-голям удар на потребителската сцена.
В „Дел“ са на мнение, че са действали разумно изчаквайки във времето, тъй като общо взето всички са се провалили при въвеждането на таблета с изключение на „Епъл“. В края на годината обаче „Дел“ планира да навлезе триумфално на този пазар. Изчакването на компанията не е било заради липса на интерес, а заради изпипване на детайлите.
В „Дел“ са прозрели, че когато става дума за персонални компютри хората се фокусират най-вече върху хардуеъра, докато когато става дума за таблети и смартфони хората се интересуват повече от средата в която оперира системата.
Подновените разпродажби на акции на Дойче банк през последните 24 часа провокират солиден спад на европейските фондови борси през последния септемврийски ден на търговия. Напрежението около водещия немския кредитор се засили отново през вчерашната търговия на "Уолстрийт" след информации, че големи клиенти на банката в лицето на няколко хедж..
Неколцина клиенти на Дойче банк, сред които няколко големи и влиятелни хедж фондове, са започнали да изтеглят милиарди долари от банката на фона на опасенията за нейната стабилност и на техните експозиции в кредитната институция, съобщават източници, близки до клиенти на банката, цитирани от "Уолстрийт Джърнъл" и от агенция "Блумбърг". Редица..
Американските индекси се понижиха заради нарастващите опасения, че неволите на Дойче банк ще повлекат световния финансов сектор. Вчера той беше основният губещ на Уолстрийт с намаление от 1,5% след репортаж на "Блумбърг", показал, че някои от клиентите на Дойче банк са вече разтревожени. Във Великобритания FTSE 100 напредна с 1%. Начело..
Доходността по 10-годишните американски облигации падна с 2.4 базови пункта до 1.548%, докато тази по 2-годишните книжа слезе с 3.4 базови пункта до 0.722%. Rates Last Change Range UST 10 years 1.560 -0.012 1.541-1.600..
Американските индекси най-сетне отчетоха широки печалби, подпомогнати от споразумението за производството на ОПЕК. Стандард енд Пуърс скочи с 0.5% до 2171.37, като начело на растежа беше енергийният сектор, който нарасна с 4.3%. Европейските индекси нараснаха при по-добре представилия се банков сектор, който изглежда се успокои след..