Световните борсови индекси паднаха днес от пет и половина месечните върхове. Растежите бяха провокирани от ангажимента на Федералния резерв да остави лихвите дълго време на ниски нива, но спряха заради опасенията, че Португалия е следващата държава след Гърция, която на принципа на доминото може да събори еврозоната.
Доходността по 5 и 10 годишните португалски облигации вероятно ще остане висока след достигнатите вчера рекордни стойности в ерата на еврото. Все по-големи стават шансовете Португалия да последва Гърция в исканията си за спасителни фондове или при преструктурирането на дълга си.
Атина в момента провежда трудни преговори с частните кредитори по реструктурирането от което се нуждае, при това бързо, за да избегне фалита, когато изтекат падежите и станат платими големи облигации през месец март. Държателите на гръцки дълг искат от ЕЦБ да допринесе към споразумението.
При цялото внимание насочено към Гърция, то започна да се пренасочва и към португалия, където доходността по тамошните облигации продължава да се повишава рязко, като 10-годишните облигации достигнаха 15%.
Подновените разпродажби на акции на Дойче банк през последните 24 часа провокират солиден спад на европейските фондови борси през последния септемврийски ден на търговия. Напрежението около водещия немския кредитор се засили отново през вчерашната търговия на "Уолстрийт" след информации, че големи клиенти на банката в лицето на няколко хедж..
Неколцина клиенти на Дойче банк, сред които няколко големи и влиятелни хедж фондове, са започнали да изтеглят милиарди долари от банката на фона на опасенията за нейната стабилност и на техните експозиции в кредитната институция, съобщават източници, близки до клиенти на банката, цитирани от "Уолстрийт Джърнъл" и от агенция "Блумбърг". Редица..
Американските индекси се понижиха заради нарастващите опасения, че неволите на Дойче банк ще повлекат световния финансов сектор. Вчера той беше основният губещ на Уолстрийт с намаление от 1,5% след репортаж на "Блумбърг", показал, че някои от клиентите на Дойче банк са вече разтревожени. Във Великобритания FTSE 100 напредна с 1%. Начело..
Доходността по 10-годишните американски облигации падна с 2.4 базови пункта до 1.548%, докато тази по 2-годишните книжа слезе с 3.4 базови пункта до 0.722%. Rates Last Change Range UST 10 years 1.560 -0.012 1.541-1.600..
Американските индекси най-сетне отчетоха широки печалби, подпомогнати от споразумението за производството на ОПЕК. Стандард енд Пуърс скочи с 0.5% до 2171.37, като начело на растежа беше енергийният сектор, който нарасна с 4.3%. Европейските индекси нараснаха при по-добре представилия се банков сектор, който изглежда се успокои след..