"Барклис" предупреди, че няма да постигне плануваните печалби

„Барклис“ е на път да пропусне целите си за печалби, след като инвестиционният й клон завърши 2011 с най-лошото тримесечие за последните 3 години.

Срив в постъпленията от търговията на облигации заради европейската дългова криза свали годишната печалба и накара изпълнителния директор Боб Даймънд да намали целта от 13% годишна възвръщаемост върху акциите на компанията, която беше поставил преди по-малко от една година. Анализатори коментираха, че дори и 10% изглеждат мираж.

Конкурентите Креди Суис, Ю Би Ес и Дойче банк също изпитаха трудности да поддържат печалбите в инвестицонните си отдели през 2011 година, поразени от волатилната търговия и по-трудните регулации.

Даймънд обаче остана упорит и не се отказва от целта от 13%, която според него е точна и напълно постижима, но се застрахова, че може и да не бъде постигната заради влиянието на заобикалящата среда. Възвръщаемостта върху акциите на банката от 5.8% през миналата година спрямо 7.2% през 2010 година е напълно неприемлива, смята Даймънд. Според него офисите на банката трябва по-упорито да се реструктурират, имайки предвид, че банката все още не се е пригодила към високите разходи за персонал.

„Барклис“ съобщи, че е съкратила бонусите в инвестиционния отдел „Барклис Капитал“ с 32% спрямо миналата година, а поощренията под формата на награди са намалели в цялата компания средно с 26%. Басейнът от бонуси на „Барклис Капитал“ е 1.5 милиарда паунда, което прави средно по 64 000 паунда за всеки един от 24 000-те хиляди души състав. В цялата компания средният бонус е 15 200 паунда.

„Барклис“ е първата от големите английски банки, която докладва резултатите си и попадна под натиск да намали заплащането на банкерите си. Даймънд е на същото мнение след лошата година за индустрията, докато работните места продължават да намаляват, а икономиката е нестабилна.

Даймънд стана изпълнителен директор преди една година след цяло десетилетие, в което изграждаше „Барклис Капитал“ и години наред беше най-добре платеният банков изпълнителен директор в Европа, което доведе до множество призиви да се откаже от бонусите си. Днес той отказа да коментира дали ще бъде награден с бонус и какво планира да прави.

„Барклис“, четвъртата по големина английска банка спрямо пазарните оценки, отчете печалба преди данъците от 5.9 милиарда паунда за 2011 година, което е с 3% по-малко от предходната година и под очакванията на анализаторите, които прогнозираха 6.1 милиарда паунда.

Акциите на „Барклис“ паднаха при ранната търговия, но после отскочиха и са напред за деня с 3% след достигане на най-високи нива след месец юли. Дилъри коментираха, че слабото представяне на инвестиционните банки е било очаквано и инвеститорите са окуражени от общо взето доброто представяне в частното банкиране и спада на лошите заеми с 1/3 до 3.8 милиарда паунда. Не на последно място, банката обеща краен дивидент от 3 пенса, което е повече от очакваното.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Подновеното напрежение около Дойче банк разтресе европейските фондови пазари

Подновените разпродажби на акции на Дойче банк през последните 24 часа провокират солиден спад на европейските фондови борси през последния септемврийски ден на търговия. Напрежението около водещия немския кредитор се засили отново през вчерашната търговия на "Уолстрийт" след информации, че големи клиенти на банката в лицето на няколко хедж..

публикувано на 30.09.16 в 15:00

Изплашени клиенти започват да теглят милиарди долари от Дойче банк

Неколцина клиенти на Дойче банк, сред които няколко големи и влиятелни хедж фондове, са започнали да изтеглят милиарди долари от банката на фона на опасенията за нейната стабилност и на техните експозиции в кредитната институция, съобщават източници, близки до клиенти на банката, цитирани от "Уолстрийт Джърнъл" и от агенция "Блумбърг". Редица..

публикувано на 30.09.16 в 11:49

Опасения на капиталовите пазари, породени от Дойче банк

Американските индекси се понижиха заради нарастващите опасения, че неволите на Дойче банк ще повлекат световния финансов сектор. Вчера той беше основният губещ на Уолстрийт с намаление от 1,5% след репортаж на "Блумбърг", показал, че някои от клиентите на Дойче банк са вече разтревожени. Във Великобритания FTSE 100 напредна с 1%. Начело..

публикувано на 30.09.16 в 08:15

Спад на доходността на американските облигации

Доходността по 10-годишните американски облигации падна с 2.4 базови пункта до 1.548%, докато тази по 2-годишните книжа слезе с 3.4 базови пункта до 0.722%. Rates Last Change Range UST 10 years   1.560 -0.012   1.541-1.600..

публикувано на 30.09.16 в 08:13

ОПЕК и Дойчебанк успокоиха пазарите

Американските индекси най-сетне отчетоха широки печалби, подпомогнати от споразумението за производството на ОПЕК. Стандард енд Пуърс скочи с 0.5% до 2171.37, като начело на растежа беше енергийният сектор, който нарасна с 4.3%. Европейските индекси нараснаха при по-добре представилия се банков сектор, който изглежда се успокои след..

публикувано на 29.09.16 в 08:27