Американските фондови фючърси са без съществена промяна след слабото ADP проучване и преди заседанието на ФЕД

Снимка: ЕПА / БГНЕС

Фючърсите на трите основни фондови индекса на Уолстрийт се колебаят около снощните нива на затваряне, като американските инвеститори изглежда не реагират на по-слабото ADP проучване за новите работни места в частния сектор през април (разкрити едва 119 хил. работни места при прогнози за 150 хил.) и са насочили своето внимание предимно към края на двудневното заседание на ФЕД довечера от 21:00ч.

Фючърсите на индекса на "сините" чипове" Дау Джоунс са надолу с 0,1%, а на технологичният индекс Nasda100 се повишават с 0,13%.

Фючърсите на широкият индекс S&P500 се повишават с 0,08% към 1593,25 пункта, след като снощи за кратко удариха нов рекорден връх от 1597,57 пункта и психологическото ниво от 1600 пункта вече не изглежда толкова далеч.

Вчера индексът S&P500 приключи търговията през април с повишение от 1,8%, като това е шестия пореден месец на възходящо движение - най-дългата възходяща месечна поредица за индекса от края септември 2009-а година, когато той успя да отбележи повишение за седем поредни месеца на търговия.

Сега вниманието на американските инвеститори се насочва към следващите важни икономически данни от САЩ: В 15:58ч. ще бъде оповестен окончателния промишлен PMI индекс за април, а в 17:00ч. - официалния ISM индекс за промишлената активност в САЩ през април, заедно с данните за строителните разходи през месец март.

Основният акцент за деня обаче остава края на заседанието на Федералния резерв в 21:00ч.

Днешните данни от ADP прочуването са пореден знак за забавяне на икономическия растеж в САЩ, което води до забавяне и в подобрението на пазара на труда.

По-слабите от очакваните днешни данни не говорят добре за петъчните официални данни за пазара на труда в САЩ през април и сякаш потвърждават прогнозите, че довечера Федералният резерв ще запаси настоящата агресивна политика на стимули за по-дълг период от време (програмата за покупки на американски ценни книжа за 85 млрд. евро на месечна база). Тези данни дори могат допълнително да "похранят" спекулациите за възможно повишение на размера на програма за "количествени улеснения" на ФЕД (към 100-125 млрд. долара?).

А именно "мирисът" на прясно напечатани от ФЕД долари остава един от основните двигатели за солидния риск-апетит и за възходящото движение на пазарите на акции.

На другият полюс са стоковите борси, където поредните днешни слаби данни от САЩ (и по-рано през деня от Китай) се отразяват негативно върху цените на суровините.

Фючърсите на американския лек суров петрол падат с 1,69% към 91,88 долара за барел, а на петрола тип Брент с 1,63% към 100,70 долара. Има спад и на цените на металите, като златото отчита спад с 0,46% към 1465 долара за тройунция. По-голям спад от 1,59% отбелязва среброто, а цените на медта падат с 1,74%.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Подновеното напрежение около Дойче банк разтресе европейските фондови пазари

Подновените разпродажби на акции на Дойче банк през последните 24 часа провокират солиден спад на европейските фондови борси през последния септемврийски ден на търговия. Напрежението около водещия немския кредитор се засили отново през вчерашната търговия на "Уолстрийт" след информации, че големи клиенти на банката в лицето на няколко хедж..

публикувано на 30.09.16 в 15:00

Изплашени клиенти започват да теглят милиарди долари от Дойче банк

Неколцина клиенти на Дойче банк, сред които няколко големи и влиятелни хедж фондове, са започнали да изтеглят милиарди долари от банката на фона на опасенията за нейната стабилност и на техните експозиции в кредитната институция, съобщават източници, близки до клиенти на банката, цитирани от "Уолстрийт Джърнъл" и от агенция "Блумбърг". Редица..

публикувано на 30.09.16 в 11:49

Опасения на капиталовите пазари, породени от Дойче банк

Американските индекси се понижиха заради нарастващите опасения, че неволите на Дойче банк ще повлекат световния финансов сектор. Вчера той беше основният губещ на Уолстрийт с намаление от 1,5% след репортаж на "Блумбърг", показал, че някои от клиентите на Дойче банк са вече разтревожени. Във Великобритания FTSE 100 напредна с 1%. Начело..

публикувано на 30.09.16 в 08:15

Спад на доходността на американските облигации

Доходността по 10-годишните американски облигации падна с 2.4 базови пункта до 1.548%, докато тази по 2-годишните книжа слезе с 3.4 базови пункта до 0.722%. Rates Last Change Range UST 10 years   1.560 -0.012   1.541-1.600..

публикувано на 30.09.16 в 08:13

ОПЕК и Дойчебанк успокоиха пазарите

Американските индекси най-сетне отчетоха широки печалби, подпомогнати от споразумението за производството на ОПЕК. Стандард енд Пуърс скочи с 0.5% до 2171.37, като начело на растежа беше енергийният сектор, който нарасна с 4.3%. Европейските индекси нараснаха при по-добре представилия се банков сектор, който изглежда се успокои след..

публикувано на 29.09.16 в 08:27