Европейските акции бележат понижение за втора поредна сесия на търговия, следвайки низходящото движение на азиатските борси и снощното колебливо поведение на Уолстрийт.
Инвеститорите продължават с предпазливото прибиране на печалби от дълги позиции в акции с оглед опасенията, че Фед ще започне в скоро време да намалява паричните стимули. Снощи президентът на Фед на Атланта Денис Локхарт не изключи възможността за намаляване на програмата за месечни покупки на американски ценни книжа на следващото заседание на Резерва на 17-и и 18-и декември.
Днес инвеститорите са в очакване на днешните важни данни за пазара на труда и нивото на безработица във Великобритания (от 11:30 ч.), като с повишено внимание ще се следи и ключовия "Тримесечен инфлационен доклад" на Английската централна банка (от 12:30 ч.). Интерес ще представляват и данните за индустриалното производство в еврозоната през септември (от 12:00 ч.).
Общият европейски индекс Stoxx Europe 600 се понижава с 0,56%, немският индекс DAX с 0,29%, френският CAC40 с 0,36%, а британският индекс FTSE100 бележи рязък спад с 0,78% преди важните икономически данни от Острова и преди доклада на АЦБ.
По-рано днес азиатските борси претърпяха солиден спад, тъй като инвеститорите изглеждаха разочаровани от резултатите от ключовия Трети пленум на Комунистическата партия на Китай. Китайските лидери не успяха да представят по-ясна посока за политиката във втората по сила икономика в света през следващото десетилетие и това доведе до рязко понижение с 1,83% на шанхайският фондов индекс Shanghai Composite. Индексът Hang Seng се понижи с 1,91%, южнокорейският индекс Kospi с 1,6%, а японският индекс Nikkei затвори с понижение от 0,15%.
Фондовият пазар на Уолстрийт приключи снощната търговия със слабо понижение след добрия отскок на американските акции в началото на седмицата. Индексът DJIA се понижи с 0,21% до 15750,67 пункта, след като на 7-и ноември удари рекорден връх от 15797,70 пункта. Широкият индекс S&P500 се понижи с 0,24% към 1767,69 пункта, като той регистрира рекорден исторически връх от 1775,22 в края на октомври (на 30-и октомври). Технологичният индекс Nasdaq приключи вчерашната търговия без промяна около 3919,20 пункта - под 13-годишния връх около 3966,71 пункта от 30-и октомври.
Подновените разпродажби на акции на Дойче банк през последните 24 часа провокират солиден спад на европейските фондови борси през последния септемврийски ден на търговия. Напрежението около водещия немския кредитор се засили отново през вчерашната търговия на "Уолстрийт" след информации, че големи клиенти на банката в лицето на няколко хедж..
Неколцина клиенти на Дойче банк, сред които няколко големи и влиятелни хедж фондове, са започнали да изтеглят милиарди долари от банката на фона на опасенията за нейната стабилност и на техните експозиции в кредитната институция, съобщават източници, близки до клиенти на банката, цитирани от "Уолстрийт Джърнъл" и от агенция "Блумбърг". Редица..
Американските индекси се понижиха заради нарастващите опасения, че неволите на Дойче банк ще повлекат световния финансов сектор. Вчера той беше основният губещ на Уолстрийт с намаление от 1,5% след репортаж на "Блумбърг", показал, че някои от клиентите на Дойче банк са вече разтревожени. Във Великобритания FTSE 100 напредна с 1%. Начело..
Доходността по 10-годишните американски облигации падна с 2.4 базови пункта до 1.548%, докато тази по 2-годишните книжа слезе с 3.4 базови пункта до 0.722%. Rates Last Change Range UST 10 years 1.560 -0.012 1.541-1.600..
Американските индекси най-сетне отчетоха широки печалби, подпомогнати от споразумението за производството на ОПЕК. Стандард енд Пуърс скочи с 0.5% до 2171.37, като начело на растежа беше енергийният сектор, който нарасна с 4.3%. Европейските индекси нараснаха при по-добре представилия се банков сектор, който изглежда се успокои след..