Фондовият пазар на Уолстрийт отбеляза спад в началото на днешната търговия на фона на понижения риск-апетита на инвеститорите на глобалните капиталови пазари след липсата на яснота относно политиката на Китай през следващото десетилетие (след края на Третия пленум на Комунистическата партия на страната), опасенията около политиката на парични стимули на Фед в близките месеци и сигналите от Английската централна банка за по-скорошно от очакванията повишение на британската лихва.
Американските инвеститорите предпочитат да приберат печалби от дълги позиции в акции и преди утрешните показания на бъдещия шеф на Фед Джанет Йелън пред банковата комисия на Сената на САЩ.
Индексът на "сините чипове" DJIA се понижава с 0,46%, широкият индекс S&P500 спада с 0,34%, а технологичният индекс Nasdaq с 0,41%.
И днес няма важни икономически данни от САЩ които биха фокусирали вниманието на участниците на финансовите пазари, като известен интерес до края на търговията ще представляват само изказванията на президента на Фед на Кливланд Сандра Пианалто и на настоящия управител на Фед Бен Бернанке.
По-солиден спад през днешната търговия бележат акциите на европейските борси, тъй като инвеститорите се опасяват, че Английската централна банка ще повиши британската лихва по-скоро от очаквания на самата банка само до преди три месеца. Повод за тези спекулации даде днешния "Тримесечен инфлационен доклад" на АЦБ и изненадващия спад на британската безработица до 4-годишно дъно от 7,6% през октомври.
Британският фондов индекс FTSE100 бележи спад от 1,46%, като сигналите за по-скорошно вдигане на британската лихва засегна най-сериозно акциите от банковия сектор. Акциите на банката Barclays PLC се сриват с 3,17%, на HSBC с 1,74%, а на Lloyds Group с 1,58%.
Общият европейски индекс Stoxx Europe 600 пада с 0,83%, немският индекс DAX с 0,84%, а френският индекс CAC40 се раздели с 0,82% от стойността си.
Подновените разпродажби на акции на Дойче банк през последните 24 часа провокират солиден спад на европейските фондови борси през последния септемврийски ден на търговия. Напрежението около водещия немския кредитор се засили отново през вчерашната търговия на "Уолстрийт" след информации, че големи клиенти на банката в лицето на няколко хедж..
Неколцина клиенти на Дойче банк, сред които няколко големи и влиятелни хедж фондове, са започнали да изтеглят милиарди долари от банката на фона на опасенията за нейната стабилност и на техните експозиции в кредитната институция, съобщават източници, близки до клиенти на банката, цитирани от "Уолстрийт Джърнъл" и от агенция "Блумбърг". Редица..
Американските индекси се понижиха заради нарастващите опасения, че неволите на Дойче банк ще повлекат световния финансов сектор. Вчера той беше основният губещ на Уолстрийт с намаление от 1,5% след репортаж на "Блумбърг", показал, че някои от клиентите на Дойче банк са вече разтревожени. Във Великобритания FTSE 100 напредна с 1%. Начело..
Доходността по 10-годишните американски облигации падна с 2.4 базови пункта до 1.548%, докато тази по 2-годишните книжа слезе с 3.4 базови пункта до 0.722%. Rates Last Change Range UST 10 years 1.560 -0.012 1.541-1.600..
Американските индекси най-сетне отчетоха широки печалби, подпомогнати от споразумението за производството на ОПЕК. Стандард енд Пуърс скочи с 0.5% до 2171.37, като начело на растежа беше енергийният сектор, който нарасна с 4.3%. Европейските индекси нараснаха при по-добре представилия се банков сектор, който изглежда се успокои след..