Основният борсов индекс на най-големия континент поевтинява за втори ден, след като потребителското доверие в САЩ неочаквано падна и компаниите, свързани със суровини, поевтиняха.
Широкият регионален индекс MSCI Asia Pacific падна с 0,2% до 141,29 пункта в края на сесията в Хонконг, като преди това най-високият му ръст за деня беше 0,1%. Сред 10-те индустриални групи, включени в индекса, най-губещ се оказа секторът суровини и материали. За тази година измерителят се е покачил с 9,5% благодарение на агресивната парична политика на централните банки по света. Индексът се търгува на цена от 13,94 пъти очакваната печалба. За сравнение при американския S&P 500 този множител е 16,3, а при Stoxx Europe 600 – 15,1.
Сред индексите на отделните държани – японският Topix и австралийският S&P/ASX 200 паднаха с по 0,5%, а новозеландският NZX 50 и корейският Kospi се покачиха с 0,2%. Китайският Shanghai Composite скочи с 0,8%, на хонконгският Hang Seng Index добави 0,5% към стойността си.
Подновените разпродажби на акции на Дойче банк през последните 24 часа провокират солиден спад на европейските фондови борси през последния септемврийски ден на търговия. Напрежението около водещия немския кредитор се засили отново през вчерашната търговия на "Уолстрийт" след информации, че големи клиенти на банката в лицето на няколко хедж..
Неколцина клиенти на Дойче банк, сред които няколко големи и влиятелни хедж фондове, са започнали да изтеглят милиарди долари от банката на фона на опасенията за нейната стабилност и на техните експозиции в кредитната институция, съобщават източници, близки до клиенти на банката, цитирани от "Уолстрийт Джърнъл" и от агенция "Блумбърг". Редица..
Американските индекси се понижиха заради нарастващите опасения, че неволите на Дойче банк ще повлекат световния финансов сектор. Вчера той беше основният губещ на Уолстрийт с намаление от 1,5% след репортаж на "Блумбърг", показал, че някои от клиентите на Дойче банк са вече разтревожени. Във Великобритания FTSE 100 напредна с 1%. Начело..
Доходността по 10-годишните американски облигации падна с 2.4 базови пункта до 1.548%, докато тази по 2-годишните книжа слезе с 3.4 базови пункта до 0.722%. Rates Last Change Range UST 10 years 1.560 -0.012 1.541-1.600..
Американските индекси най-сетне отчетоха широки печалби, подпомогнати от споразумението за производството на ОПЕК. Стандард енд Пуърс скочи с 0.5% до 2171.37, като начело на растежа беше енергийният сектор, който нарасна с 4.3%. Европейските индекси нараснаха при по-добре представилия се банков сектор, който изглежда се успокои след..