Потребителските цени в САЩ останаха без промяна през ноември, но липсата на инфлационен натиск в икономиката най-вероятно няма да спре Фед от намеренията му за намаляването на програмата за изкупуване на облигации в скоро време.
Министерството на труда обяви във вторник, че индексът на потребителските цени миналия месец е бил ограничен от спада в цените на бензина и природния газ. Той спадна с 0,1% през октомври.
Ниско инфлационната атмосфера противоречи на виждането за подобряващи се икономически перспективи, които по думите на икономистите ще окуражат централната банка на САЩ да предприеме стъпка към нормализиране на паричната политика поне до март.
Докладът за инфлацията беше публикуван, докато служителите на Фед се подготвяха да започнат ежемесечното си двудневно заседание. Централната банка ще трябва да претегли множество данни - от доклада за заетостта и продажбите на дребно до промишленото производство, които предполагат, че икономиката е в подем.
Отделен доклад във вторник, който показа, че доверието сред строителите се е увеличило през декември, подкрепи това виждане. Данните от доклада предполагат, че жилищният сектор ще продължи да оказва подкрепа на икономиката въпреки по-високите лихви по ипотечните кредити.
Някои икономисти очакват Фед да обяви намаление в програмата си за месечно изкупуване на облигации на стойност 85 млрд. долара в края на заседанието си днес, въпреки че повечето са на мнение, че банката ще изчака до януари или март.
Когато Фед все пак предприеме хода си, постоянно ниската инфлация вероятно ще я накара да действа предпазливо, преди да започне да увеличава овърнайт лихвените проценти, които са държани близо до нулата още от края на 2008-а година.
Американските финансови пазари реагираха слабо на данните, тъй като инвеститорите очакват резултата от заседанието на Фед.
През 12-те месеца до ноември индексът на потребителските цени е нараснал до 1,2%.
Основният индекс на потребителските цени остана без промяна на 1,7% за месеца.
Фед цели ниво на инфлацията от 2%, въпреки че банката следи индикатор, който се движи малко под индекса на потребителските цени.
Подновените разпродажби на акции на Дойче банк през последните 24 часа провокират солиден спад на европейските фондови борси през последния септемврийски ден на търговия. Напрежението около водещия немския кредитор се засили отново през вчерашната търговия на "Уолстрийт" след информации, че големи клиенти на банката в лицето на няколко хедж..
Неколцина клиенти на Дойче банк, сред които няколко големи и влиятелни хедж фондове, са започнали да изтеглят милиарди долари от банката на фона на опасенията за нейната стабилност и на техните експозиции в кредитната институция, съобщават източници, близки до клиенти на банката, цитирани от "Уолстрийт Джърнъл" и от агенция "Блумбърг". Редица..
Американските индекси се понижиха заради нарастващите опасения, че неволите на Дойче банк ще повлекат световния финансов сектор. Вчера той беше основният губещ на Уолстрийт с намаление от 1,5% след репортаж на "Блумбърг", показал, че някои от клиентите на Дойче банк са вече разтревожени. Във Великобритания FTSE 100 напредна с 1%. Начело..
Доходността по 10-годишните американски облигации падна с 2.4 базови пункта до 1.548%, докато тази по 2-годишните книжа слезе с 3.4 базови пункта до 0.722%. Rates Last Change Range UST 10 years 1.560 -0.012 1.541-1.600..
Американските индекси най-сетне отчетоха широки печалби, подпомогнати от споразумението за производството на ОПЕК. Стандард енд Пуърс скочи с 0.5% до 2171.37, като начело на растежа беше енергийният сектор, който нарасна с 4.3%. Европейските индекси нараснаха при по-добре представилия се банков сектор, който изглежда се успокои след..