Американските акции поскъпнаха в четвъртък, след като партида от икономически данни показа подобрение в икономиката на САЩ, а инвеститорите преоцениха коментарите на председателят на Фед, Джанет Йелън, които подхраниха спекулациите за увеличение на лихвения процент по- рано от очакваното.
След няколко седмици на меки икономически данни, заслугите за които бяха приписани на лошото време, в четвъртък данните за пазара на труда показаха, че броят на американците, попълнили нови молби за помощи за безработица, се е задържал близо до 3- месечното дъно миналата седмица. Доклад на Фед- Филаделфия показа, че активността във фабричния сектор в Средноатлантическия регион е отскочила през март, което предполага, че икономическата инерция може да е в подем.
Dow Jones спечели 108.88 пункта или 0,67%, приключвайки на 16331.05, S&P 500 спечели 11.24 пункта или 0,60% до 1872.01, а Nasdaq добави 11.684 или 0,27% и завърши на 4319.286.
Подновените разпродажби на акции на Дойче банк през последните 24 часа провокират солиден спад на европейските фондови борси през последния септемврийски ден на търговия. Напрежението около водещия немския кредитор се засили отново през вчерашната търговия на "Уолстрийт" след информации, че големи клиенти на банката в лицето на няколко хедж..
Неколцина клиенти на Дойче банк, сред които няколко големи и влиятелни хедж фондове, са започнали да изтеглят милиарди долари от банката на фона на опасенията за нейната стабилност и на техните експозиции в кредитната институция, съобщават източници, близки до клиенти на банката, цитирани от "Уолстрийт Джърнъл" и от агенция "Блумбърг". Редица..
Американските индекси се понижиха заради нарастващите опасения, че неволите на Дойче банк ще повлекат световния финансов сектор. Вчера той беше основният губещ на Уолстрийт с намаление от 1,5% след репортаж на "Блумбърг", показал, че някои от клиентите на Дойче банк са вече разтревожени. Във Великобритания FTSE 100 напредна с 1%. Начело..
Доходността по 10-годишните американски облигации падна с 2.4 базови пункта до 1.548%, докато тази по 2-годишните книжа слезе с 3.4 базови пункта до 0.722%. Rates Last Change Range UST 10 years 1.560 -0.012 1.541-1.600..
Американските индекси най-сетне отчетоха широки печалби, подпомогнати от споразумението за производството на ОПЕК. Стандард енд Пуърс скочи с 0.5% до 2171.37, като начело на растежа беше енергийният сектор, който нарасна с 4.3%. Европейските индекси нараснаха при по-добре представилия се банков сектор, който изглежда се успокои след..