Кримският вицепремиер Рустам Темиргалиев съобщи, че властите на републиката вече са намерили 1,5 млрд. щатски долара за строителството на "игрална зона". В Русия хазартът, с изключение на букмейкърските къщи, тотализаторите и лотариите, е забранен извън специално обособените за тази цел административно-териториални обекти.
Темиргалиев обяви, че се планира създаването на не по-малко от 10 хиляди нови работни места. Според кримския вицепремиер мултипликационният ефект от подобен курорт ще бъде мащабен, като ще повлияе благоприятно върху редица сектори на икономиката от услугите до автомобилния транспорт. Планира се курортът да функционира целогодишно, а Темиргалиев сподели, че са постъпили множество предложения от световни гиганти в сектора за участие в проекта.
По предварителни планове, кримският "Лас Вегас" ще се простира на площ от 100 хектара на южния бряг на полуострова. Като алтернативен вариант се разглежда територията между Алуща и Ялта, а окончателното решение ще бъде взето след одобрението на законопроекта за създаването на "игрална зона" в Крим от Държавната дума.
Според директора на Руската асоциация за развитие на игралния бизнес Самуил Биндер 1,5 млрд. долара са недостатъчни за създаването на ефективна "игрална зона". По негови предварителни изчисления за подобно начинание са нужни средства в порядъка на 5-7 млрд. щатски долара.
Според Биндер са нужни поне няколко петзвездни хотели на брега на морето, концертни зали и провеждането на спортни мероприятия, барове и ресторанти.
Ако проектозаконът бъде одобрен от Думата, кримската "игрална зона" ще стане петата обособена подобна единица на територията на Руската федерация.
След четири поредни месеца на растеж, през август потребителските разходи в САЩ останаха без промяна спрямо юли, което е сигнал за известна предпазливост сред американските домакинства на фона на все още слабия растеж на водещата световна икономика. Личните доходи в САЩ, включващи доходи от заплата и от други източници, нараснаха очаквано..
Икономиката на Великобритания се представи изненадващо добре преди референдума на 23-ти юни за бъдещето на страната във или извън ЕС, нараствайки през второто тримесечие с по-солидно от предишните оценки темпо и спрямо това в началото на годината, показва окончателна оценка на британската статистика ONS. Брутният вътрешен продукт на..
Безработицата в 28-те страни - членки на Европейския съюз стабилизира през август за четвърти пореден месец в 7-годишно дъно от 8,6%, като в същото време безработицата в България отбеляза понижение до 7,7%, достигайки най-ниско ниво от октомври 2009-а година, показват последните данни на Евростат. Безработицата в ЕС остана през август на..
Инфлацията в еврозоната се ускори през септември до най-високо ниво от близо две години насам, но все още остава далеч под целевото ниво на Европейската централна банка, показват предварителни данни на Евростат. Индексът на потребителски цени (CPI) в 19-те страни-членки на единния валутен блок се повиши очаквано през септември с 0,4% на..
Производствените цени в България се понижават през август спрямо месец по-рано и бележат пореден спад на годишна база, показват данни на Националния статистически институт. Общият индекс на цените на производител в България (PPI индекс) намалява с 0,3% спрямо юли, когато се понижиха с 0,2 на сто. Понижение на цените се наблюдава в добивната..