Шест годишното дъно на петрола порази високо доходните валути

финансови пазари;борси

·  ОПЕК се отказа от намаление на производството, което доведе цените на петрола до нови дъна

·  Високо доходните валути понесоха сериозен удар от поевтиняването на петрола и желязната руда

·  Златото под натиск, а лошите настроения анулираха крехките печалби на базовите метали

·  Песимизма може да ускори загубите на суровините

·  Слабото търсене от Китай, станало видно от данните за търговския баланс, също могат да увеличат сегашните загуби

Валутен пазар

Високо доходните валути бяха сериозно поразени вчера, следвайки спада на петрола и желязната руда.

USDCAD проби нивата от 1.35 и се търгува на 11-годишен връх. Следващата цел е 1.40 като липсва близка съпротива. Желязната руда поевтиня под 40 долара за тон, което доведе до обезценка на австралийския долар с 1%. Подкрепа е 0.7195, където преминава 100-дневната пълзяща средна. Новозеландският долар преживя подобни движения, но би трябвало да намери подкрепа на сегашните нива от 0.6640.

Суровини

Песимистичните настроения при суровините водят до ускорение на загубите им. Коментари на председателя на Фед в Атланта Денис Локхърт върнаха вниманието на дилърите към потенциалното повишение на лихвите в САЩ и силата на долара, което пък доведе до разпродажби на златото.

Среброто продължи да се представя по-добре от златото и съотношението между двете падна до 75.16, което е едномесечно дъно. Въпреки това и среброто е под натиск по подобие на златото.

Платината се търгува като останалите благородни метали, тоест надолу.

Нови съобщения за затваряне на мини доведоха до растеж на базовите метали в началото на деня. Тези печалби обаче се изгубиха при силата на долара и продължаващите загуби на петрола.

Загубите на петрола се увеличиха след срещата на ОПЕК, тъй като инвеститорите отчитат допълнителния растеж на предлагането. По-специално разногласията между Саудитска Арабия и Иран увеличиха вероятността за покачване на производството на Саудитска Арабия ако износа на Иран се увеличи с повече от очакваното.

Капиталови пазари

Борсовите индекси бяха смесени. Европейските отчетоха скромни печалби, тъй като продължава да отеква съобщението на ЕЦБ от миналия четвъртък.

Междувременно на Уолстрийт, американските индекси като цяло бяха отрицателни, въпреки че се отдалечиха от дъната за деня. Спадът отново беше най-вече в енергийния сектор заради многогодишните дъна на петрола.

Бул Тренд Трейдър




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Стагнация на потребителските разходи в САЩ през август

След четири поредни месеца на растеж, през август потребителските разходи в САЩ останаха без промяна спрямо юли, което е сигнал за известна предпазливост сред американските домакинства на фона на все още слабия растеж на водещата световна икономика. Личните доходи в САЩ, включващи доходи от заплата и от други източници, нараснаха очаквано..

публикувано на 30.09.16 в 15:59

По-добро от очакваното представяне на британската икономика в месеците преди Brexit

Икономиката на Великобритания се представи изненадващо добре преди референдума на 23-ти юни за бъдещето на страната във или извън ЕС, нараствайки през второто тримесечие с по-солидно от предишните оценки темпо и спрямо това в началото на годината, показва окончателна оценка на британската статистика ONS. Брутният вътрешен продукт на..

публикувано на 30.09.16 в 13:55

Спад на безработицата в България до близо 7-годишно дъно при нейна стабилизация в целия ЕС

Безработицата в 28-те страни - членки на Европейския съюз стабилизира през август за четвърти пореден месец в 7-годишно дъно от 8,6%, като в същото време безработицата в България отбеляза понижение до 7,7%, достигайки най-ниско ниво от октомври 2009-а година, показват последните данни на Евростат. Безработицата в ЕС остана през август на..

публикувано на 30.09.16 в 13:05

Ускоряване на инфлацията в еврозоната през септември до близо двугодишен връх от 0,4 на сто

Инфлацията в еврозоната се ускори през септември до най-високо ниво от близо две години насам, но все още остава далеч под целевото ниво на Европейската централна банка, показват предварителни данни на Евростат. Индексът на потребителски цени (CPI) в 19-те страни-членки на единния валутен блок се повиши очаквано през септември с 0,4% на..

публикувано на 30.09.16 в 12:27

Поредно понижение на производствените цени в България през август

Производствените цени в България се понижават през август спрямо месец по-рано и бележат пореден спад на годишна база, показват данни на Националния статистически институт. Общият индекс на цените на производител в България (PPI индекс) намалява с 0,3% спрямо юли, когато се понижиха с 0,2 на сто. Понижение на цените се наблюдава в добивната..

публикувано на 30.09.16 в 12:10