Dimensune font
Radioul Național Bulgar © 2024 Toate drepturile rezervate.

Ludogorets și-a început aventura în Liga Campionilor cu o victorie cu 3:1 în fața lui Dinamo Batumi

Ludogorets a învins la Razgrad pe Dinamo Batumi cu 3:1, în primul meci din primul tur al Ligii Campionilor. Golurile campioanei Bulgariei au fost marcate de Bernard Tekpetey, Rick Jonathan și Aslak von Vitri, în timp ce Vladimer Mamuchashvili a înscris golul de onoare pentru oaspeți.

Ludogorets a deschis scorul în minutul 13 al partidei. Al doilea gol al bulgarilor a venit în minutul 24, pe un contraatac rapid. În repriza a doua, campionii georgieni au început să atace poarta bulgarilor și în minutul 62 au redus din diferență. În minutul 72, Ludogorets a restabilit avansul de două goluri. În ciuda victoriei, jucătorii din Razgrad trebuie să regrete că nu au reușit să înscrie mai multe goluri, ceea ce le-ar fi permis să meargă în Georgia pe 17 iulie pentru revanșă.

Mai multe din categorie

Ludogorets a luat un avans înaintea revanșei din Razgrad cu Qarabağ FK

Ludogorets, campioana Bulgariei la fotbal, a obținut un succes de valoare, 2:1, la Baku, în calitate de oaspete al echipei Qarabağ FK,  în primul meci din turul al treilea preliminar al Ligii Campionilor. În minutul 17 gazdele au marcat un gol care a..

publicat în 07.08.2024 la 12:30

Bulgarul Ivailo Ivanov este primul arbitru la sferturile de finală de volei de la Paris

În prima zi a eliminărilor turneului de volei de la Jocurile Olimpice de la Paris, cel mai bun arbitru bulgar, Ivailo Ivanov, va fi primul arbitru al meciului masculin din sferturile de finală dintre Italia și Japonia. La Jocurile Olimpice din..

publicat în 05.08.2024 la 15:30
Javier Ibáñez

Javier Ibáñez a asigurat prima medalie olimpică pentru Bulgaria Gimnasta Valentina Georgieva a terminat pe locul cinci la sărituri

Boxerul Javier Ibáñez s-a calificat în semifinalele Jocurilor Olimpice la categoria 57 kg și și-a asigurat cel puțin o medalie de bronz la Paris. Campionul european de origine cubaneză, dar care concurează pentru Bulgaria, l-a învins pe japonezul Shudai..

publicat în 05.08.2024 la 08:30