Dimensune font
Radioul Național Bulgar © 2024 Toate drepturile rezervate.

Tragere la sorți dificilă pentru surorile Stoeva în sferturile de finală la badminton la Jocurile Olimpice

Gabriela Stoeva și Ștefani Stoeva le vor înfrunta pe liderii clasamentului mondial și actualele campioane mondiale Chen Qingchen și Jia Yifan în sferturile de finală ale turneului olimpic de badminton de la Paris. Surorile Stoeva sunt de trei ori campioane europene, însă chinezoaicele sunt de patru ori campioane mondiale. Sferturile de finală ale competiției olimpice de badminton de la Paris vor avea loc pe 1 august 2024.

Înotătorul Liubomir Epitropov nu a reușit să se califice în finala probei de 200 de metri bras la Jocurile Olimpice. El s-a clasat pe locul nouă în semifinale, cu un timp de 2 minute, 9 secunde și 3 sutimi.

Mai multe din categorie

„Botev Plovdiv” continuă în Europa League după remiza cu Maribor

Câștigătoarea Cupei Bulgariei „Botev” Plovdiv s-a calificat în turul doi preliminar al turneului de fotbal „Europa League” după 2:2 în deplasare la slovenii de la „Maribor”. În primul meci echipa din Plovdiv s-a impus cu 2:1. În minutul 13 Jan Repas a..

publicat în 19.07.2024 la 09:00

Fotbal: Ludogoreț va juca împotriva lui Dinamo Minsk în Liga Campionilor

Ludogoreț a pierdut meciul retur din deplasare, scor 0-1, cu Dinamo Batumi, Georgia, dar s-a calificat în turul doi preliminar al Ligii Campionilor cu scorul de 3-2. Echipa bulgară a câștigat primul meci, în urmă cu o săptămână, în orașul natal Razgrad,..

publicat în 18.07.2024 la 09:30

Triumf pentru gimnastele bulgare în ajunul JO de la Paris 2024

Gimnastele bulgare, care vor reprezenta Bulgaria la Jocurile Olimpice, au cucerit medalii de aur în proba de all-around și în concursul individual, precum și în ansambluri la ultima lor Cupă Mondială înainte de Paris. În orașul românesc Cluj-Napoca,..

publicat în 15.07.2024 la 10:00