Нидерландките вкараха 10 гола на Замбия

Джил Рорд (в оранжев екип) вкарва осмия гол за Нидерландия.
Снимка: Ройтерс

Женският национален отбор на Нидерландия по футбол записа разгромна победа с 10:3 над Замбия в откриващия си мач на Токио 2020. Това е най-изразителната победа в историята на олимпийските турнири по женски футбол.

Още на почивката световният вицешампион водеше с 6:1, а през второто полувреме двата отбора си отбелязаха още шест попадения. С най-много голове за нидерландките завърши тяхната звезда Вивиан Миедема (9, 15’, 29’, 59’), която се разписа четири пъти в мача.

Останалите шест попадения за тима бяха дело на Лике Мартенс (14’, 28’), Шанис ван де Санден (44’), Джил Рорд (64’), Линет Беренстейн (75’) и Виктория Пелова (80’).

С хеттрик за Замбия се отчете Барбара Банда (19’, 82’, 83’), която беше единствената, играла на ниво за своя отбор в днешния двубой.

Така Нидерландия поведе в група F с три точки, колкото има и втория Бразилия. Китай и Замбия са съответно трети и четвърти без актив.

Адам Пийти показва златния си медал на награждаването.

Адам Пийти защити олимпийската си титла на 100 м бруст

Адам Пийти определи постижението си да стане първият бринтаски плувец, който защитава олимпийска титла, като „безсмъртен момент“, след като грабна златото на 100 м бруст в понеделник. Пийти оправда очакванията на специалистите за абсолютен фаворит, финиширайки първи за 57.37 сек пред нидерландеца Арно Каминга (58.00), единственият плувец освен..

публикувано на 26.07.21 в 15:22
Нора Джакова ликува след победата на финала.

Джудистка от Косово спечели титлата до 57 кг

Нора Джакова донесе втора титла на Косово от олимпийските игри в Токио, след като триумфира в категория до 57 кг на турнира по джудо за жени в японската столица. 28-годишната Джакова, която е европейска шампионка от 2018 година и бронзова медалистка от световния шампионат тази година, победи на финала с "ипон" Сара-Леони Сизик от Франция. Това е второ..

публикувано на 26.07.21 в 14:12
Новак Джокович

Новак Джокович е в третия кръг на олимпийския турнир

Световният номер 1 в тениса Новак Джокович продължи успешно похода си към първи златен олимпийски медал, след като победи германеца Ян-Ленард Щруф с 6:4, 6:3 в мач от втория кръг на надпреварата в Токио. Сърбинът показа много солидна игра, особено на собствен сервис, за да стигне до втори пореден чист успех на Олимпиадата. Джокович реализира цели 14..

публикувано на 26.07.21 в 12:35
Наоми Осака

Наоми Осака продължава в олимпийския турнир

Наоми Осака се класира за третия кръг на олимпийския турнир по тенис за жени в Токио. Поставената под номер две представителка на домакините победи лесно с 6:3, 6:2 Виктория Голубич. Осака постигна три пробива, за да се поздрави с крайния успех след 67 минути игра. В следващия кръг японката ще се изправи срещу финалистката от "Ролан Гарос" 2019..

публикувано на 26.07.21 в 11:31
Тримата от щафетата на САЩ ликуват, след като Зак Епъл е финиширал първи.

Щафетата на 4 по 100 св. стил на САЩ взе златните медали в Токио

Отборът на САЩ в състав Кейлъб Дресъл, Блейк Пиерони, Боуен Бекер и Зак Епъл спечели златния медал в щафетата на 4х100 метра свободен стил с време от 3:08.97 минути. За Дресъл и Блейк Пиерони това е второ злато в тази дисциплина след Рио де Жанейро 2016. Американските плувци поведоха от самото начало благодарение на перфектните първи 50 метра на..

публикувано на 26.07.21 в 11:02
Момиджи Нишия

13-годишна японка шампионка в скейтборда

Японката Момиджи Нишия, на 13 години и 330 дни, стана една от най-младите индивидуални олимпийски шампионки в историята на игрите, когато спечели първи златен медал в женския скейтборд. Нишия финишира пред бразилката Рейса Леал, която на 13 години и 203 дни можеше да стане най-младият индивидуален олимпийски шампион, и пред 16-годишната Фуна Накаяма от..

публикувано на 26.07.21 в 08:06
Симон Байлс

Симон Байлс запази шансове да спечели шест златни медала от Игрите в Токио

Четирикратната олимпийска шампионка по спортна гимнастика Симон Байлс (САЩ) запази шансове да спечели шест златни медала от Игрите в Токио. Американката премина успешно през квалификациите и се класира за финалите на всичките шест дисциплини - отборно, индивидуален многобой и финалите на прескок, смесена успоредка, греда и земна гимнастика...

публикувано на 25.07.21 в 18:01

Оксана Чусовитина прекрати спортната си кариера след осмата си Олимпиада

Легендарната гимнастичка Оксана Чусовитина от Узбекистан обяви, че слага край на кариерата си на 46-годишна възраст след рекордното си осмо участие на олимпийски игри в Япония. Чусовитина участва в квалификациите на прескок, където заема 11-о място преди последния поток с оценка от 14.166 точки. „Това е всичко. Няма да се връщам повече към това...

публикувано на 25.07.21 в 14:49
Стойка Кръстева

Стойка Кръстева започна с победа участието си на олимпийските игри в Токио

Стойка Кръстева започна с победа участието си на олимпийските игри в Токио.  Тя надви Ти Там Нгуйен от Виетнам с 3:2 съдийски гласа в мач от предварителните кръгове на боксовия турнир. Кръстева започна активно и в първите два рунда доминираше. Виетнамската боксьорка опита да обърне срещата в третата част, но нямаше много възможности. В следващия си..

публикувано на 25.07.21 в 12:31
Ашли Барти напусна олимпийски турнир

Ашли Барти със сензационна загуба на олимпийския турнир по тенис

Първата ракета в света Ашли Барти сензационно загуби от испанката Саре Сорибес Тормо в първи кръг на олимпийския турнир по тенис в Токио.  Австралийката загуби мача с 4-6, 3-6 за 1 час и 34 минути игра. Барти реализира два пробива, но се провали пет пъти на собствения си сервис.  За място в следващия етап Сорибес Тормо ще спори с с французойката..

публикувано на 25.07.21 в 11:18