Германия започна с победа на Евро 2016

Снимка: Sportal.bg

Германия победи Украйна с 2:0 в първия си мач на Европейското първенство във Франция. Шкодран Мустафи и Бастиан Швайнщайгер донесоха трите точки на Бундестима след голове във всяко от полувремената. Защитникът засече с глава центриране на Тони Кроос от свободен удар и не остави шансове на стража на украинците Андрий Пятов. В добавеното време резервата Швайнщайгер довърши украинците.

Тимът на Йоахим Льов спази традицията да започва с победа участието си на големи първенства, за което огромна заслуга имаше и вратарят Мануел Нойер. Стражът на "Байерн Мюнхен" спаси поне три чисти положения след удари на Йевхен Коноплянка, Хачериди и Коваленко. Жером Боатенг пък изчисти една топка от голлинията.

След почивката Бундестимът вкара срещата в своето темпо и не позволи много опасности пред вратата си. За сметка на това в 92-рата минута при една контраатака резервата Бастиан Швайнщайгер получи прекрасен пас от Месут Йозил и с лекота направи 2:0.