Италия надигра с 2:0 Белгия

Снимка: Sportal.bg

Италия потегли с победа на Европейското първенство във Франция, след като спечели с 2:0 дербито в Група Е срещу Белгия. В един от най-интересните мачове от началото на турнира.

Емануеле Джакерини изведе италианците напред в резултата в 31-вата минута, когато се възползва от далечен пас на Леонардо Бонучи и с лекота мушна топката зад Тибо Куртоа. В добавеното време на срещата Грациано Пеле довърши Белгия с красив гол от въздуха след пас на Антонио Кандрева.

Белгийците имаха по-изгодните положения, но играчите на Марк Вилмотс не успяваха да преодолеят блестящия Джанлуиджи Буфон. Стражът на Италия нямаше какво да стори в 53-тата минута, когато Ромелу Лукаку бе останал сам срещу него и успя да го преодолее с удара си. Топката обаче мина на сантиметри от страничната греда.

В ранния мач от групата Ирландия и Швеция завършиха 1:1. На 17 юни Италия играе срещу Швеция, а ден по-късно се срещат Белгия и Ирландия.

Белгия – Италия 0:2

0:1 Емануеле Джакерини 32’

0:2 Грациано Пеле 90'

Белгия:1 Тибо Куртоа, 2 Тоби Алдервайрелд, 3 Томас Вермален, 4 Раджа Наинголан (62 - 14. Дрис Мертенс), 5 Ян Вертонген, 6 Аксел Витсел, 7 Кевин де Брюин, 8 Маруан Фелаини, 9 Ромелу Лукаку (73 - 17. Дивок Ориги), 10 Еден Азар, 23 Лоран Симан (76 - 11. Яник Караско)

Италия:1 Джанлуиджи Буфон, 3 Джорджо Киелини, 4 Матео Дармиан ( 59 - 2. Матия Де Шилио), 6 Антонио Кандрева, 9 Грациано Пеле, 15 Андреа Бардзали, 16 Даниеле де Роси (78 - 10. Тиаго Мота), 17 Едер (75 - 11. Чиро Имобиле), 18 Марко Пароло, 19 Леонардо Бонучи, 23 Емануеле Джакерини