Швейцария и Румъния завършиха 1:1

Снимка: uefa.com

Швейцария и Румъния завършиха 1:1 във втория си мач от Група А на Европейското първенство. Двама футболисти от “Лудогорец” изиграха пълни 90 минути за северните ни съседи - Андрей Препелица и Клаудиу Кешеру, докато Козмин Моци изгледа двубоя от резервната скамейка.

Румъния поведе в резултата в 18-та минута, когато Богдан Станку вкара от дузпа, отсъдена за нарушение на Стефан Лихщайнер срещу Чипчиу. Преди това швейцарците пропуснаха два пъти чрез Харис Сеферович.

Сапунару бе близо до втори гол за румънците, но стреля в гредата от удобна позиция. Швейцария изравни в 57-та минута чрез Адмир Мехмеди. Нападателят вкара от воле след разбъркване в наказателното поле на румънците. До края “кръстоносците” натискаха, но не успяха да стигнат до пълен обрат.

Така след два изиграни мача Швейцария е на първо място в групата с 4 точки, докато Румъния записа първа точка. От 22,00 часа е другият мач от групата, в който домакините от Франция приемат Албания.

Румъния - Швейцария 1:1

1:0 Богдан Станку 18’-д

1:1 Адмир Мехмеди 57’

Румъния: 12.Чиприан Татарушану, 22.Кристиан Сапунару, 6.Влад Кирикеш, 21.Драгош Григоре, 3.Разван Рац (62  - 16.Стелиано Филип), 18.Андрей Препелица, 8.Михай Пинтили (46  - 5.Овидиу Хобан), 11.Габриел Торже, 19.Богдан Станку (83 - 14.Флорин Андоне), 7.Александру Кипчиу , 13.Клаудиу Кешеру

Швейцария: 1.Ян Зомер, 2.Щефан Лихтщайнер, 22.Фабиан Шер, 20.Йоан Джуру, 13.Рикардо Родригес, 11.Валон Бехрами, 10.Гранит Джака, 23.Джердан Шакири (90 - 17. Шани Тарашай), 15.Блерим Джемайли (83 - Михаел Ланг), 18.Адмир Мехмеди, 9.Харис Сеферович (63 - 7. Бреел Емболо)