Франция е на осминафинал на Евро 2016

Снимка: uefa.com

Франция победи с 2:0 Албания във втория си мач от Група А на Европейското първенство и може да се счита за сигурен осминафиналист в турнира. Домакините изиграха много труден мач на стадион “Велодром” в Марсилия, като стигнаха до успеха чак след 90-та минута.

Тогава Антоан Гризман даде преднина на “петлите”, след като засече с глава центриране на Адил Рами отдясно. В петата минута на добавеното време Димитри Пайе вкара второто си попадение от началото на турнира след индивидуален пробив и хубав фалцов удар. В петък Пейе донесе успеха с 2:1 над Румъния с гол в 89-та минута.

“Петлите” имаха пълно превъзходство в мача и отправиха цели 22 удара към вратата на Албания. Само последните два бяха в очертанията, след които паднаха и двата гола за тима на Дидие Дешан.

Албания можеше да смълчи трибуните в началото на второто полувреме, когато Мемушай удари греда. Малко преди това и Садику имаше положение да вкара за тима си.

Пропуски за Франция пък направиха Коман, Погба и Жиру, като последният удари и греда в 63-та минута. С този успех Франция е на първото място в Група А с пълен актив от 6 точки. Швейцария е на второ място в Група А с 4, пред Румъния с 1 и Албания без точков актив.

Франция - Албания 2:0

1:0 Антоан Гризман 90’

2:0 Димитри Пайе 90+5'

Франция: 1.Юго Лорис, 19.Бакари Саня, 3.Патрис Евра, 4.Адил Рами, 21.Лоран Кошчелни, 5.Нголо Канте, 14.Блез Матюиди, 8.Димитри Пайе, 20.Кингсли Коман (68 - 7.Антоан Гризман), 11.Антони Марсиал (46 - 15.Пол Погба), 9.Оливие Жиру (77 - 10.Андре-Пиер Жиняк)

Албания: 1.Етрит Бериша, 4.Елсеид Хюсай, 18.Арлинд Айети (85 - 7.Фредерик Весели), 15.Мергим Маврай, 7.Анси Аголи, 13.Бурим Кукели (74- 14.Таулант Джака), 22.Амир Абраши, 3.Емир Леняни, 2.Анди Лила (71 - 21.Одисе Роши), 9.Ледиан Мемушай, 10.Армандо Садику