Ученичката Александра Тоткова спечели 1-во място по спортно катерене в Австрия, а Петър Иванов е на 1-во място в Холандия

| обновено на 03.06.18 в 17:40

17-годишният Петър Иванов спечели първо място на европейската купа по спортно катерене - боулдър за юноши и девойки, в Делфт, Холандия. По-рано днес 13-годишната Александра Тоткова спечели първо място на най-популярното състезание за деца по спортно катерене в Имст, Австрия.

Пред "Хоризонт" 17-годишният Петър Иванов разказа, че само преди седмица е боледувал, но е успял да се възстанови за финала.
"През последните две години определено се оформи една малка катерачна общност със силни и мотивирани младежи. И така, тренирайки заедно, под покровителството на нашите треньори, успяхме да дръпнем, да наваксаме изоставането, спрямо останалите големи европейски отбори. И смятам, че вървим в правилната посока", каза Петър Иванов.
Това лято Петър Иванов ще представи страната ни на Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес.

А в днешното състезание 15-годишният Христо Урумов зае шесто място.
И други успехи разписаха днес младите български катерачи. 13-годишната Александра Тоткова спечели първо място на най-популярното състезание за деца по спортно катерене в Имст, Австрия. На трето място пък се класира 12-годишната Мартина Бангеева. Трето място зае и Слав Киров при момчетата, а 11-годишният Николай Ангелов постигна втото място в по-малката възрастова група.