Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
България ще оказва експертна помощ на Черна гора в преговорите с Еврокомисията по правосъдие и вътрешен ред. Това стана ясно след подписания в Подгорица меморандум за сътрудничество.
Обмяна на административен опит и консултации с български експерти, участвали в преговорния процес в Брюксел по темата "Борба с корупция и организирана престъпност" ще е от полза за най-напредналата балканска кандидатка за членство, стана ясно от думите на черногорския вицепремиер и външен министър Игор Лукшич. Българският опит е от особен интерес за нас, тъй като се присъединихте преди седем години и преговорният процес на страната ви е скорошен.
С какво можем да допринесем за успеха на черногорците обясни министър Кристиaн Вигенин: Независимо от критиките към процеса на реформи в България, по тези теми ние сме, разбира се, много по-напред в този процес. Черна гора остава единствената страна по средиземноморската линия на Европа, която не е част от НАТО и ние смятаме, че това е важен елемент и от бъдещото развитие на НАТО.
Вицепремиерът Лукшич обаче беше по-сдържан в очакванията си за срещата на НАТО през септември и заяви, че първо трябва да се изпълнят реформите в сферата на сигурността, които са важни и за Европа, а после да се спечели обществената подкрепа в страната. Според социологически проучвания общественото мнение в Черна гора подкрепя членството в ЕС, но все още е разделено относно присъединяването към северноатлантическия военен алианс.