Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.

Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.

Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.

Положението на сирийските бежанци в България - тема на Европейския парламент днес

Снимка: БГНЕС

Европейският парламент ще обсъди тази вечер положението на сирийските бежанци в България. Основните фракции - социалисти, либерали и консерватори, подготвят апел към останалите страни от Евросъюза да помогнат на София, като поемат част от бежанците или издръжката им. Очаква се да бъдат представени гледни точки за мерките, които предприема страната ни за справяне с бежанската вълна, както и за оставащите слабости по отношение на битовите условия и осигуряването на храна и медицинска помощ за бежанците.

"Амнести Интернешънъл" обвини Франция в неизпълнение на ангажимента да облекчи приема на бежанци от Сирия, информира АФП. Въпреки обещанието си от миналия септември да даде подслон на 500 "особено уязвими" бежанци досега френското правителство е допуснало по-малко от 70. През последните две години Париж е допуснал 3700 души - смешно малък брой в сравнение с общо два милиона и четиристотин хиляди души, избягали от Сирия, посочиха от правозащитната организация.

Германия се съгласи да помогне на Турция в грижите за сирийските бежанци. След разговори снощи в Берлин с турския премиер Реджеп Ердоган федералният канцлер Ангела Меркел призова за единство на Съвета за сигурност на ООН по сирийската криза. Федералната република вече се съгласи да приеме 5 хиляди сирийци, а по неофициална информация се готви да покани още толкова.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!