Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Българският лекарски съюз (БЛС) не одобрява Националната здравна стратегия до 2020-а година. Една от основните критики е към плана за действие и финансовия план към стратегията, защото не предвиждат почти никакъв растеж на средства в здравеопазването.
В стратегията не са включени мерки от други документи, изработени заедно с нея - план за действие, законопроекти, мерки по националната лекарствена политика. Основен недостатък на Националната здравна стратегия - финансовият план към нея - не предвижда почти никакъв растеж на средствата в здравеопазването, посочи доктор Юлиян Йорданов, зам.-председател на Лекарския съюз.
Липсва конкретика по отношение на размера на финансовия ресурс по изпълнение на отделните цели и приоритети, както и източниците на финансиране, което поставя под сериозен въпрос дали този план ще влезе изобщо в действие. Политиката на човешките ресурси в здравеопазването - тя е много обща, пожелателна.
Има предложения на БЛС, залегнали в стратегията, но това, че няма екшън план за изпълнение, е сериозен недостатък, призна и председателят на Лекарския съюз доктор Цветан Райчинов.
Една такава стратегия да доведе до сериозна промяна в качеството на здравеопазването като цяло и това мисля, че искат всички българи. Не е, както се говори, рязка реформа. Това трябва да направи тази стратегия, ако е изработена, както трябва, смята Райчинов.