Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Тържествен митинг и поклонение ще се състоят пред Паметника на свободата на историческия връх Шипка.
Традиционно днес на Шипка ще се съберат туристи от всички краища на България, участници в празничните походи. Габровската група след тридневния ски-преход с начална точка хижа Плевен ще развее трибагреника горе на върха, както всеки път на 3-ти март през последните 30 години, разказва един от ентусиастите Атанас Сидеров:
Този зимен преход е извънредно труден. Денивелацията е голяма и е лавиноопасно. Но е интересно. Хубаво е.
Вие посвещавате това постижение на националния празник?
Разбира се. Затова, тъй както са минали всички българи, даже те са били въоръжени, били са с товари, с оръдия, с всичко. Значи те са успели да го направят в името на свободата, та ние в името на тяхната памет.
В честването на историческия връх ще се включат и патриотите от дружество "Традиция", облечени в униформи на български опълченци.
България се нуждае от повече българи по дух, а не по паспорт, казва Димо Славчев - потомък на един от участниците в боевете за Шипка:
Аз имам прадядо, който е участвал в боевете на Шипка. Георги се е казвал. Върнал се е жив в родните си земи в днешна Беларус. Получава орден "Георгиевски кръст". Това, което ни кара да почитаме предците си е, че независимо дали са имали личен избор или не дали да участват в една или друга война, те са го правели очевидно от сърце.
Във връзка с честванията между 8 и 14:30 ч. днес през Шипченския проход ще бъдат пропускани само автомобили с участници в тържествата, както и организиран междуградски превоз.