Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.

Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.

Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.

Преглед на печата

Снимка: БГНЕС
„За първи път в 23-годишната си история Висшият съдебен съвет е на път да уволни свой член“, съобщава ПРЕСА. „Дисциплинарното дело срещу бившия заместник главен прокурор Камен Ситнилски е приключило“ с предложение за уволняването му поради уронване на престижа на съдебната власт. През юни 2013-а година в медиите изтекоха записи с „еднозначното“ внушение за задкулисни договорки при избирането на Ситнилски във ВСС, припомня ПРЕСА. Висшият съдебен съвет ще обсъжда и гласува предложението за уволнение на закрито заседание в четвъртък, допълва изданието.

„Един осигурен вече издържа повече от един пенсионер“, информира вестник СЕГА от първата си страница. "Данните на осигурителния институт сочат, че работещите са с почти 600 хиляди повече от представителите на третата възраст.  Но пък немалка част от заетите работят временно или на непълно работно време. Това означава, че внасят осигуровки върху суми, които са много под средния осигурителен доход и не за цяла година“, пояснява изданието.

Петдесет болници в отдалечени райони ще си поделят 6 милиона лева допълнително финансиране за тази година, съобщава ДУМА. Освен разстоянието на населените места до областната болница, сред условията за подпомагане са делът на възрастните хора и безработицата сред местното население. Практиката за доплащане на болници в рискови райони съществуваше до 2010-а година. Липсата на допълнителни средства доведе до закриването на близо двадесет малки болници, сред които тези в Радомир, Девин и други градове, сочи още в публикацията си вестник ДУМА.

Възможността за включване на нови медикаменти в платения списък веднъж годишно отпада, съобщава чрез ТРУД заместник-министърът на здравеопазването Бойко Пенков. Дописването ще става само от следващата бюджетна година, допълва Пенков и отбелязва, че това е станало по настояване на здравната каса. Очаква се, че по този начин ще бъде постигната устойчивост в бюджета на НЗОК. Освен това така ще бъде спазен законът за публичните финанси, който не позволява преразходи на институциите.

"Държавата реши да пази в тайна очакваните приходи от акцизи “, съобщава вестник СЕГА. „За пръв път от години докладът към Закона за държавния бюджет не съдържа разбивка какви постъпления от акцизи се чакат при горивата и какви - при тютюневите изделия, алкохола и останалите акцизни стоки“. От финансовото министерство също са отказали да дадат такава информация на вестника.

"Депутатите спират да си замразяват заплатите“, пише 24 ЧАСА, цитирайки председателя на парламента Михаил Миков. От 2010-а година депутатите си замразяваха заплатите на нивото от декември 2009-а година - 2196 лева, като солидарност с народа по време на криза, припомня вестникът. „Когато в цялата страна растат заплатите, е ненормално да се замразяват тези на депутатите. Другото е обикновено сиромахомилство и евтин популизъм“, отсече обаче Миков. Така за януари депутатите взеха по 354 лева отгоре. За февруари пък парите им са с 561 лева повече, пише 24 ЧАСА.

Земеделското министерство ще плаща до 2 хиляди евро за започване на бизнес на село, съобщава СТАНДАРТ. Парите ще са от новата Програма за развитие на селските райони, която трябва да заработи най-късно през следващата година. „Целта е чрез различни стимули да върнем младите хора в селата“, обяснява министърът Димитър Греков в интервю за вестника.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!