Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Update Required
To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.
Напрегната, но под контрол е ситуацията във Великотърновско и Плевенско. Най-застрашеният град в Плевенска област по поречието на Дунав е Никопол, където вече има наводнени мазета, в това число и това на общината. Към момента нивото на реката там е около 720 сантиметра.
В началото на седмицата градът минава от първа на втора степен готовност, което означава, че общината осигурява денонощно дежурство в застрашените участъци. Застрашени при високи води на Дунав в Плевенска област са още Долна Митрополия, Гулянци и Белене. Кметът на Никопол Емил Бебенов обясни, че при ниво на водата от 800 см. започва заливане на града. По тази причина вече са взети редица превантивни мерки:
Осигурили сме пясък, осигурили сме и хора, за да може веднага да започне пълненето на чували и поставянето в такива невралгични места край Дунав, където можем да ограничим все пак водата.
Радващата новина за жителите на Никопол е, че в последните часове има застой на нивото на реката.
Подобна е ситуацията и в най-застрашеното населено място във Великотърновско - село Вардим. Кметът на селото Сенка Добрева обясни:
В момента е 7 метра и 2 сантиметра нивото. При 7,5 метра вече ще трябва да се почне денонощно наблюдение. Имаме готовност - чували, пясък. 8 са уязвимите къщи, които евентуално могат да се наводнят.